Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil niet dat Zwitserland Oekraïne vertegenwoordigt

Rusland wil niet dat Zwitserland Oekraïne vertegenwoordigt

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Moskou wil niet dat Zwitserland de Oekraïense belangen in Rusland gaat vertegenwoordigen. Volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken is Zwitserland geen neutraal land meer, en kan het daardoor ook niet de Russische belangen in Oekraïne behartigen. Moskou wijst erop dat de Zwitsers meedoen aan de "anti-Russische sancties", die volgden op de Russische invasie in Oekraïne.

Met de afwijzing reageert Moskou op een akkoord tussen Bern en Kiev waardoor Zwitserland de diplomatieke taken van de Oekraïense regering in de Russische hoofdstad kan waarnemen na de breuk tussen de buurlanden. Zwitserland is een erkend neutraal tussenpersoon in de diplomatie, bijvoorbeeld als behartiger van Amerikaanse belangen in Iran sinds 1980. Zwitserse media hadden al gemeld dat de deal alleen nog afhankelijk was van Russische instemming.

Meer uit Buitenland

Ook EU-parlement stemt in met uitstel wet tegen ontbossing

STRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.

27 minuten geleden
Rutte rekent in 2025 nog op 2 miljard aan wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.

36 minuten geleden
Europarlement wil minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.

1 uur geleden
Krant: meer doden door brand in woontorens Hongkong

HONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot dertien. Ook raakten zeker vijftien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.

1 uur geleden
EU-landen nemen wet onlinekinderporno aan, Nederland stemt tegen

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.

2 uur geleden
EU-parlement laakt passiviteit EU vredesonderhandelingen Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.

3 uur geleden
Doden door brand in groot wooncomplex Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.

3 uur geleden