Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne

Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil in de sinds februari 2022 bezette delen van het oosten en zuiden van Oekraïne regionale verkiezingen houden. Rusland heeft de provincies die deels werden veroverd vorig jaar ook geannexeerd. De verkiezingen zouden 10 september moeten worden gehouden in de provincies Cherson, Donetsk, Loehansk en Zaporizja in de gebieden die in handen zijn van Russen of pro-Russische Oekraïners.

Volgens de Russische kiescommissie worden er regionale en gemeentelijke besturen gekozen. De Russische president Vladimir Poetin eiste afgelopen september de annexatie op van de regio's, nadat hij daar geïmproviseerde en onbetrouwbare referenda had gehouden. Poetin beschouwt de regio's als historisch Russisch land. Hij vindt dat Kyiv stukken moet afstaan om vrede te bereiken, maar Oekraïne wil alle gebieden die sinds 2014 in handen zijn van pro-Russische opstandelingen of Russische troepen heroveren. Rusland controleert nu ongeveer 17 procent van het Oekraïense grondgebied van 2014.

Meer uit Buitenland

Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

1 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

4 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

5 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

5 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

5 uur geleden