Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil in de sinds februari 2022 bezette delen van het oosten en zuiden van Oekraïne regionale verkiezingen houden. Rusland heeft de provincies die deels werden veroverd vorig jaar ook geannexeerd. De verkiezingen zouden 10 september moeten worden gehouden in de provincies Cherson, Donetsk, Loehansk en Zaporizja in de gebieden die in handen zijn van Russen of pro-Russische Oekraïners.
Volgens de Russische kiescommissie worden er regionale en gemeentelijke besturen gekozen. De Russische president Vladimir Poetin eiste afgelopen september de annexatie op van de regio's, nadat hij daar geïmproviseerde en onbetrouwbare referenda had gehouden. Poetin beschouwt de regio's als historisch Russisch land. Hij vindt dat Kyiv stukken moet afstaan om vrede te bereiken, maar Oekraïne wil alle gebieden die sinds 2014 in handen zijn van pro-Russische opstandelingen of Russische troepen heroveren. Rusland controleert nu ongeveer 17 procent van het Oekraïense grondgebied van 2014.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden