Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne

Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil in de sinds februari 2022 bezette delen van het oosten en zuiden van Oekraïne regionale verkiezingen houden. Rusland heeft de provincies die deels werden veroverd vorig jaar ook geannexeerd. De verkiezingen zouden 10 september moeten worden gehouden in de provincies Cherson, Donetsk, Loehansk en Zaporizja in de gebieden die in handen zijn van Russen of pro-Russische Oekraïners.

Volgens de Russische kiescommissie worden er regionale en gemeentelijke besturen gekozen. De Russische president Vladimir Poetin eiste afgelopen september de annexatie op van de regio's, nadat hij daar geïmproviseerde en onbetrouwbare referenda had gehouden. Poetin beschouwt de regio's als historisch Russisch land. Hij vindt dat Kyiv stukken moet afstaan om vrede te bereiken, maar Oekraïne wil alle gebieden die sinds 2014 in handen zijn van pro-Russische opstandelingen of Russische troepen heroveren. Rusland controleert nu ongeveer 17 procent van het Oekraïense grondgebied van 2014.

Meer uit Buitenland

Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

51 minuten geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

2 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

2 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

4 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

5 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

5 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

6 uur geleden