Rusland wil in september verkiezingen in bezet gebied Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil in de sinds februari 2022 bezette delen van het oosten en zuiden van Oekraïne regionale verkiezingen houden. Rusland heeft de provincies die deels werden veroverd vorig jaar ook geannexeerd. De verkiezingen zouden 10 september moeten worden gehouden in de provincies Cherson, Donetsk, Loehansk en Zaporizja in de gebieden die in handen zijn van Russen of pro-Russische Oekraïners.
Volgens de Russische kiescommissie worden er regionale en gemeentelijke besturen gekozen. De Russische president Vladimir Poetin eiste afgelopen september de annexatie op van de regio's, nadat hij daar geïmproviseerde en onbetrouwbare referenda had gehouden. Poetin beschouwt de regio's als historisch Russisch land. Hij vindt dat Kyiv stukken moet afstaan om vrede te bereiken, maar Oekraïne wil alle gebieden die sinds 2014 in handen zijn van pro-Russische opstandelingen of Russische troepen heroveren. Rusland controleert nu ongeveer 17 procent van het Oekraïense grondgebied van 2014.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
3 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geleden