Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland wil extra uitleg over IAEA-rapport kerncentrale Zaporizja

Rusland wil extra uitleg over IAEA-rapport kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft "aanvullende uitleg nodig" over het rapport van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over de kerncentrale van Zaporizja. Buitenlandminister Sergej Lavrov zegt dat vanwege een "aantal problemen" extra informatie is aangevraagd bij de VN-organisatie, meldt het Russische persbureau Interfax.

Het rapport over de Oekraïense centrale werd dinsdag gedeeld. Er staat in welke delen van het complex door beschietingen schade hebben opgelopen. Ook wordt vanwege het aanhoudende geweld gepleit voor een veiligheidszone rond de kerncentrale. De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft na publicatie gezegd voor demilitarisatie van het gebied te zijn.

In het rapport wordt geen van de twee strijdende partijen als verantwoordelijke aangewezen. Oekraïne en Rusland geven elkaar de schuld van de aanvallen. De grootste kerncentrale van Europa werd in maart ingenomen, kort na het begin van de Russische invasie. Bij de door Oekraïners gerunde centrale zijn nu permanent twee IAEA-medewerkers gestationeerd. Een team van de VN-atoomwaakhond kon de kerncentrale vorige week voor eerst sinds het begin van de oorlog bezoeken.

Meer uit Buitenland

Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

20 minuten geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

22 minuten geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

1 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

2 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

2 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

5 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

9 uur geleden