Rusland wil diplomatieke banden met Westen behouden
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil de diplomatieke banden met het Westen behouden, ondanks dat er ruim 250 diplomaten zijn uitgezet door Europese landen de afgelopen dagen. De Russische viceminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Groesjko zegt dat Rusland nadenkt over tegenmaatregelen, maar dat het belangrijk is dat de diplomatieke kanalen open blijven.
Groesjko denkt dat de Europese landen tegen hun eigen belangen in handelen door Russische diplomaten uit te zetten. Onder meer Nederland zette diplomaten uit omdat ze de regels overtraden. Ze zouden werken voor de Russische inlichtingendiensten. De aanleiding voor de uitzettingen is de Russische invasie van Oekraïne.
De minister waarschuwt voor acties tegen Kaliningrad, de Russische enclave tussen Polen en Litouwen. "Ik denk dat iedereen begrijpt dat dat spelen met vuur is", zei Groesjko.
De diplomatieke banden tussen Rusland en de NAVO zijn tot een minimum teruggebracht. Volgens de minister wordt er niet gesproken met het militaire samenwerkingsverband van Westerse landen. "Er is niets te bespreken met de NAVO."
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
38 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
5 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
5 uur geleden