
Rusland wijt burgerslachtoffers op de Krim aan raketten VS
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland houdt de Verenigde Staten verantwoordelijk voor een Oekraïense raketaanval op de door Rusland geannexeerde Krim, waarbij vijf mensen onder wie drie kinderen omkwamen en bijna 125 mensen gewond raakten. Bij de aanval werd immers gebruikgemaakt van door de VS geleverde raketten, aldus het Russische ministerie van Defensie, dat sprak van een "doelbewuste raketaanval op vreedzame inwoners".
Volgens de Russen werden burgerdoelen in de in 2014 door Moskou geannexeerde Krim bestookt met raketten van het Amerikaanse type ATACMS (Army Tactical Missile System), uitgerust met clustermunitie. De raketten werden uit de lucht geschoten, maar brokstukken kwamen op het strand bij de stad Sebastopol terecht waar veel slachtoffers vielen.
Sebastopol ligt regelmatig onder vuur vanuit Oekraïne, maar de aanval van zondag was ongewoon dodelijk. Volgens defensie heeft Oekraïne een "terroristische aanval gepleegd op de civiele infrastructuur van Sebastopol". En: "Dergelijke acties zullen niet zonder reactie blijven."
Het Oekraïense leger heeft geen commentaar gegeven op de aanval, die plaatsvond een dag nadat een Russisch projectiel in de stad Charkiv een flatgebouw had getroffen. Daarbij vielen volgens de Oekraïeners twee doden en vielen meer dan vijftig gewonden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse Democratische gouverneurs hebben zondag kritiek geuit op de inzet van troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken. De gouverneurs stellen in een gezamenlijke verklaring dat de beslissingsmacht om de Nationale Garde in te zetten bij de leiders van de betreffende staat moet liggen en niet bij de president van het land.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Troepen van de Nationale Garde zijn gearriveerd in Los Angeles, meldt het Amerikaanse leger op X, zonder te specificeren om hoeveel militairen het gaat.
7 uur geleden