Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: Westen neemt enorm risico als Oekraïne F-16's krijgt

Rusland: Westen neemt enorm risico als Oekraïne F-16's krijgt

MOSKOU (ANP) - Het Westen neemt een "enorm risico" als er inderdaad F-16's naar Oekraïne gaan. Dat heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Groesjko gezegd tegen staatspersbureau TASS. Volgens Groesjko laat het Westen de spanning hiermee opnieuw verder oplopen.

De onderminister reageerde desgevraagd op het nieuws dat de Verenigde Staten bereid zijn om F-16's beschikbaar te stellen voor Oekraïne om te trainen. Of er daadwerkelijk straaljagers gedoneerd worden, is nog onduidelijk, maar het lijkt wel die kant op te gaan. "Dat brengt voor hen enorme risico's met zich mee", zei Groesjko volgens TASS. "In elk geval zal hiermee rekening worden gehouden in al onze plannen en we beschikken over alle nodige middelen om onze doelen te bereiken."

Nederland is een van de landen die genoemd wordt als mogelijke leverancier van de gevechtsvliegtuigen. Minister van Defensie Kajsa Ollongren zei met "onze naaste bondgenoten" Denemarken, België en het Verenigd Koninkrijk te werken aan de invulling van de plannen voor het trainingsprogramma.

Meer uit Buitenland

Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

26 minuten geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

27 minuten geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

1 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

2 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

3 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

3 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

4 uur geleden