Rusland: Westen neemt enorm risico als Oekraïne F-16's krijgt
MOSKOU (ANP) - Het Westen neemt een "enorm risico" als er inderdaad F-16's naar Oekraïne gaan. Dat heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Groesjko gezegd tegen staatspersbureau TASS. Volgens Groesjko laat het Westen de spanning hiermee opnieuw verder oplopen.
De onderminister reageerde desgevraagd op het nieuws dat de Verenigde Staten bereid zijn om F-16's beschikbaar te stellen voor Oekraïne om te trainen. Of er daadwerkelijk straaljagers gedoneerd worden, is nog onduidelijk, maar het lijkt wel die kant op te gaan. "Dat brengt voor hen enorme risico's met zich mee", zei Groesjko volgens TASS. "In elk geval zal hiermee rekening worden gehouden in al onze plannen en we beschikken over alle nodige middelen om onze doelen te bereiken."
Nederland is een van de landen die genoemd wordt als mogelijke leverancier van de gevechtsvliegtuigen. Minister van Defensie Kajsa Ollongren zei met "onze naaste bondgenoten" Denemarken, België en het Verenigd Koninkrijk te werken aan de invulling van de plannen voor het trainingsprogramma.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
38 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
46 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.
10 uur geleden