
Rusland werkt aan nieuwe kinderuitwisseling met Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering werkt aan het overbrengen van zestien kinderen van Oekraïne naar Rusland en is van plan om tien kinderen te herenigen met familieleden in Oekraïne. Dat meldt staatspersbureau RIA Novosti.
Moskou en Kyiv hebben sinds de invasie van Rusland in februari 2022 verschillende uitwisselingen van kinderen uitgevoerd voor hereniging met hun families. Tot nu toe zijn 95 kinderen herenigd met hun familieleden in Oekraïne en zeventien kinderen teruggekeerd naar Rusland, zei de Russische presidentiële commissaris voor kinderrechten Maria Lvova-Belova tegen RIA Novosti.
Oekraïne zegt dat er tijdens de oorlog meer dan 19.500 kinderen naar Rusland of Russisch bezet gebied zijn gebracht zonder toestemming van familie of voogden. Rusland zegt dat de mensen zich vrijwillig lieten evacueren en dat het kwetsbare kinderen uit het oorlogsgebied beschermt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
5 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Bij hulpverlening in de grotendeels verwoeste Gazastrook zijn inmiddels al meer dan zeshonderd Palestijnen gedood, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Het gaat om 613 doden tot 27 juni, maar er zijn sindsdien meer incidenten geweest, benadrukt de VN-organisatie.
6 uur geledenBERGEN (ANP) - De NAVO heeft een nieuwe hoogste commandant in Europa. De Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich heeft de leiding over de verdediging van het bondgenootschap tegen bijvoorbeeld een Russische aanval vrijdag overgenomen.
7 uur geledenROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome in de wijk Prenestino. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
12 uur geleden