Rusland weigert toch omgeleide vluchten Air France
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische luchtvaartautoriteiten heeft twee Air France-vluchten van Parijs naar Moskou geen toestemming gegeven te vertrekken. Air France wilde de vluchtroute veranderen om wegens politieke redenen niet meer over Belarus te hoeven vliegen. Maar de toestemming bleef uit. De vluchten zijn daarom geschrapt. Air France vliegt dagelijks een of twee keer op Moskou.
Boven Belarus werd 23 mei een toestel van Ryanair onderweg van Griekenland naar Litouwen tot landen gedwongen en de autoriteiten in Minsk haalden een Belarussische dissident uit het vliegtuig. Het leidde tot grote verontwaardiging in het Westen. Europese landen willen niet dat er nog over Belarus wordt gevlogen. Moskou steunt de regering in Minsk en verleende afgelopen week een toestel van Air France en een toestel van Austrian geen toestemming langs een andere route naar Rusland te komen. De Russische autoriteiten hebben niet gezegd dat dit iets te maken heeft met het Europese beleid ten aanzien van Belarus. Ze repten over technische kwesties.
Vlak voor het weekend leek het probleem uit de wereld te verdwijnen. De Russische luchtvaartautoriteiten gingen in het weekend akkoord met gewijzigde vluchtroutes van Air France en Lufthansa. Lufthansa kreeg toestemming voor vluchtwijzigingen van Frankfurt naar Moskou en Sint-Petersburg "voor de nabije toekomst". De maatschappij heeft vier retourvluchten per week naar Moskou en drie naar Sint-Petersburg. De KLM heeft voor zover bekend nog nergens last van gehad en vliegt gemiddeld vijftien keer per dag door het Russische luchtruim.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) ziet het 28-puntenplan van de VS en Rusland voor vrede in Oekraïne niet als een vredesplan. "Het is een lijst met kwesties die dringend besproken moeten worden tussen Oekraïne en Rusland", zei hij voor het begin van een bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordigers van de Indo-Pacifische regio.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.
2 uur geledenBANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
2 uur geleden