Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland weert meer luchtvaartmaatschappijen uit luchtruim

Rusland weert meer luchtvaartmaatschappijen uit luchtruim

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen uit Bulgarije, Tsjechië en Polen mogen niet meer door het Russische luchtruim vliegen. Die maatregel volgt op soortgelijke sancties die die landen omgekeerd tegen Russische maatschappijen instelden. Dat meldde de Russische luchtvaartautoriteit.

Ondertussen kondigde Estland aan geen Russische vliegtuigen meer in het luchtruim te dulden. Een ontwerpbesluit over deze maatregel zou al in voorbereiding zijn. Estland roept andere landen van de Europese Unie op hetzelfde te doen. "Vliegtuigen van een pariastaat hebben geen plaats in het luchtruim van democratieën," schrijft de Estse premier Kaja Kallas op Facebook. "Het Westen moet Rusland zowel economisch als politiek isoleren."

Eerder deze week werden door Rusland ook alle Britse maatschappijen uit het Russische luchtruim verbannen. Die maatregel was weer een vergelding voor het verbod dat Londen instelde voor vluchten van het Russische Aeroflot naar het Verenigd Koninkrijk.

Voor zover bekend vliegen veel Europese maatschappijen, waaronder KLM, nog wel gewoon door het Russische luchtruim en naar Russische luchthavens. De Letse maatschappij airBaltic besloot uit veiligheidsoverwegingen om zeker een maand niet meer naar Rusland te vliegen. Volgens de maatschappij is er sprake van een verhoogd risico wegens de Russische invasie in Oekraïne, aldus een verklaring.

Meer uit Financieel

Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

1 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

1 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

2 uur geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Brussel tikt Italië op de vingers om regels bij overnames

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.

4 uur geleden
Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

6 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

6 uur geleden