Rusland waarschuwt voor vluchtvertragingen door kwestie-Belarus
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland staat luchtvaartmaatschappijen toch toe om het luchtruim van Belarus te mijden. Wel kan dit vertragingen veroorzaken omdat het land meerdere verzoeken krijgt, waarschuwde de luchtvaartautoriteit van het land. KLM had vrijdag rond het middaguur nog altijd geen last van verstoringen.
Persagentschap RBC meldde donderdag dat Rusland vliegtuigen wel toestaat om Belarus te mijden. Eerder moest een aantal vluchten nog geannuleerd worden omdat Moskou geen toestemming gaf voor het omvliegen. Het ging om vluchten van Austrian Airlines en Air France die geen goedkeuring kregen voor de omleiding.
De onrust in het Europese luchtruim volgt op de arrestatie van dissident Roman Protasevitsj in Belarus. Hij was met het vliegtuig onderweg van Griekenland naar Litouwen, maar de Belarussische autoriteiten lieten zijn vlucht omleiden naar Minsk. Er zou sprake zijn geweest van een bommelding.
Belarus kreeg vanwege de aanhouding van Protasevitsj veel internationale kritiek. De Europese Unie heeft er bij maatschappijen op aangedrongen Belarus te mijden en heeft besloten het eigen luchtruim te sluiten voor luchtvaartmaatschappijen uit dat land.
De Belarussische maatschappij Belavia zei eerder noodgedwongen vluchten te moeten staken naar Europese bestemmingen als Amsterdam, Milaan, Rome, Frankfurt, Berlijn, Wenen, Brussel, Barcelona en zelfs de Russische enclave Kaliningrad.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
24 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
6 uur geleden