Rusland vuurt weer hypersonische raketten af op doel in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw hypersonische raketten afgevuurd op een doelwit in Oekraïne, meldt het Russische ministerie van Defensie. Zaterdag werd voor het eerst bekendgemaakt dat dit nieuwe soort raketten in Oekraïne is ingezet.
Hypersonische raketten zijn wendbaarder en sneller dan reguliere raketten. Ze vernietigden zondag een grote opslagplaats voor brandstoffen en smeermiddelen van het Oekraïense leger, aldus Defensie. Het ministerie meldt ook dat het doel in de zuidelijke regio Mykolajiv lag.
De informatie van het Russische ministerie is niet onafhankelijk geverifieerd. Bij de eerdere aanval met hypersonische raketten zou in het westen van Oekraïne een ondergronds depot met raketten en munitie voor vliegtuigen zijn geraakt.
Een topmedewerker van de Oekraïense president heeft gezegd dat Rusland "meer vernietigende artillerie" tegen Oekraïense steden gebruikt, waaronder de hypersonische raketten, maar deelde geen details. Hij is de eerste Oekraïense functionaris die zich publiekelijk uitlaat over het gebruik van de raketten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
54 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
2 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
9 uur geleden