Rusland vuurt weer hypersonische raketten af op doel in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw hypersonische raketten afgevuurd op een doelwit in Oekraïne, meldt het Russische ministerie van Defensie. Zaterdag werd voor het eerst bekendgemaakt dat dit nieuwe soort raketten in Oekraïne is ingezet.
Hypersonische raketten zijn wendbaarder en sneller dan reguliere raketten. Ze vernietigden zondag een grote opslagplaats voor brandstoffen en smeermiddelen van het Oekraïense leger, aldus Defensie. Het ministerie meldt ook dat het doel in de zuidelijke regio Mykolajiv lag.
De informatie van het Russische ministerie is niet onafhankelijk geverifieerd. Bij de eerdere aanval met hypersonische raketten zou in het westen van Oekraïne een ondergronds depot met raketten en munitie voor vliegtuigen zijn geraakt.
Een topmedewerker van de Oekraïense president heeft gezegd dat Rusland "meer vernietigende artillerie" tegen Oekraïense steden gebruikt, waaronder de hypersonische raketten, maar deelde geen details. Hij is de eerste Oekraïense functionaris die zich publiekelijk uitlaat over het gebruik van de raketten.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 minuten geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
3 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
9 uur geleden