Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: VS moeten actiever zijn voor nieuwe nucleaire deal Iran

Rusland: VS moeten actiever zijn voor nieuwe nucleaire deal Iran

MOSKOU (ANP) - De Russische minister Sergej Lavrov van Buitenlandse Zaken heeft de VS opgeroepen om zich actiever op te stellen in de vastgelopen besprekingen over de nucleaire deal met Iran.

"Het lijkt duidelijk dat zij actiever moeten zijn" in het "oplossen van alle kwesties die verband houden" met het akkoord, vertelde Lavrov aan verslaggevers bij de Verenigde Naties in New York. De Russische minister voegde eraan toe dat hij hoopte dat de onderhandelingen in Wenen tussen Iran, Rusland, China, Frankrijk, Groot-Brittannië en Duitsland "zo snel mogelijk" worden hervat.

In 2015 sprak Iran met China, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland, de Verenigde Staten en de Europese Unie af dat het land zijn nucleaire programma zou openstellen voor controle, in ruil voor intrekking van de Amerikaanse economische sancties. Maar in 2018 stapte toenmalig president van de VS Donald Trump uit het akkoord en verscherpte de sancties tegen Iran.

Sinds het aantreden van de Amerikaanse president Joe Biden wordt gekeken naar mogelijkheden om Iran en de VS weer aan boord van het atoomakkoord te krijgen.

Meer uit Buitenland

Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

7 minuten geleden
Ethiopische krijgsmacht meldt doden honderden opstandelingen

MEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.

18 minuten geleden
EU zet Russische vrouw op sanctielijst om verspreiden nepnieuws

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.

35 minuten geleden
Colosseum blijft dag langer dicht na dodelijk ongeluk

ROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.

38 minuten geleden
Politico-verslaggever toegang Witte Huis geweigerd na uitspraak

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.

2 uur geleden
Rusland nodigt Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un uit voor bezoek

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.

3 uur geleden
Belgische dienst: aanslagen Luik en Antwerpen door oproep Iran

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.

4 uur geleden