Rusland: VS geven garanties voor nucleaire deal met Iran
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben "schriftelijke garanties" aan Rusland gegeven dat de Amerikaanse sancties tegen Moskou vanwege de inval in Oekraïne geen impact zullen hebben op de samenwerking tussen Rusland en Iran. Die garanties zijn opgenomen in de akkoorden om de nucleaire deal met Iran nieuw leven in te blazen, zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov na een ontmoeting in Moskou met zijn Iraanse collega Hossein Amir-Abdollahian.
Rusland had eerder deze maand gevraagd om die garanties, die Moskou het recht moeten geven op vrije samenwerking met Teheran op het gebied van handel, energie, economie en defensie. Nu die zijn gegeven, kunnen de onderhandelingen in Wenen over de atoomdeal volgens Moskou worden versneld. Die werden afgelopen vrijdag opgeschort, maar kunnen volgens Lavrov snel worden hervat. Hij denkt dat een akkoord binnen handbereik is.
De overeenkomst uit 2015 - tussen Iran, de VS, het VK, Rusland, China en de EU - strandde in 2018 toen de VS eruit stapten. Afgesproken was dat Iran zou afzien van de productie van nucleaire wapens. In ruil daarvoor werden zware economische sancties tegen Iran opgeheven. Teheran heeft overigens altijd ontkend kernwapens te willen produceren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden