
Rusland voorziet diplomatiek overleg met VS eind komende week
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse en Russische diplomaten ontmoeten elkaar tegen het einde van de komende week. Dit zei de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, zondag. Hooggeplaatste Amerikaanse en Russische functionarissen ontmoetten elkaar 18 februari in Riyad. Dat was circa zes dagen na een telefoongesprek tussen de presidenten van beide landen, Vladimir Poetin en Donald Trump.
Volgens Rjabkov moet er nog veel gesproken worden over de geschillen tussen beide mogendheden die de onderlinge betrekkingen hebben beschadigd. Hij voorziet overleg tussen functionarissen van de ministeries van Buitenlandse Zaken van Rusland en de VS.
Sinds het aantreden van president Donald Trump is er toenadering tussen beide landen. De betrekkingen tussen de twee landen werden bijna vijandig door de Russische inval in Oekraïne van 24 februari drie jaar terug.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat Oekraïne is uitgenodigd voor de NAVO-top over drie weken, melden nieuwssite Ukrainska Pravda en het Duitse persbureau DPA. De president laat nog in het midden of hij persoonlijk zal afreizen naar Den Haag of dat zijn land op een lager niveau wordt vertegenwoordigd.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro moet volgende week getuigen over de vermeende couppoging na zijn verkiezingsnederlaag in 2022. Opperrechter Alexandre de Moraes heeft bevolen dat alle zes de verdachten, onder wie Bolsonaro, fysiek naar de rechtbank moeten komen om vragen te beantwoorden.
5 uur geledenBOULDER (ANP) - De man die zondag in de Amerikaanse staat Colorado een bijeenkomst van een Joodse groep aanviel met een geïmproviseerde vlammenwerper is aangeklaagd voor een haatmisdrijf, schrijven Amerikaanse media als The New York Times en The Washington Post. Het incident, waarbij acht mensen gewond raakten, wordt onderzocht als gerichte daad van terrorisme.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk is van plan om binnenkort een vertrouwensstemming aan te vragen in het parlement. Dat kondigde hij aan nadat zijn pro-Europese partijgenoot Rafał Trzaskowski zondag de presidentsverkiezingen had verloren van de nationalistische Karol Nawrocki.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering wil doorgaan met het weren van asielzoekers aan de grens, ondanks een gerechtelijke uitspraak eerder maandag. De rechter oordeelde dat het illegaal is om migranten direct terug de grens over te zetten, zogenoemde pushbacks, omdat eerst moet worden uitgezocht in welk land die mensen asiel hadden moeten aanvragen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Russische onderhandelaars hebben Oekraïne bij de gesprekken in Istanbul twee opties gegeven om tot een volledig staakt-het-vuren te komen. De eerste optie is dat Oekraïne zijn troepen terugtrekt uit de vier regio's die gedeeltelijk onder Russische controle staan. De andere optie is een "pakket" van verschillende voorwaarden waaraan Oekraïne moet voldoen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Duitse oud-minister Annalena Baerbock is verkozen tot voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Ze was de enige kandidaat voor de grotendeels ceremoniële functie die ze een jaar mag bekleden.
9 uur geleden