Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland voorkomt vroege uitschakeling door zege op Finland: 1-0

Rusland voorkomt vroege uitschakeling door zege op Finland: 1-0

SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland heeft een vroege uitschakeling op het EK voetbal afgewend met een krappe zege van 1-0 op Finland. Aleksej Mirantsjoek maakte in een hard duel in het stadion van Sint Petersburg op slag van rust de belangrijke goal.

De Russische bondscoach Stanislas Tsjertsjesov wijzigde zijn ploeg op drie plaatsen na de nederlaag in de eerste wedstrijd tegen België (0-3). Zo koos hij voor een andere keeper; Matvej Safonov verving Anton Sjoenin. Ook Mirantsjoek was nieuw.

Finland had een flitsende start. Spits Joel Pohjanpalo kopte in de 3e minuut met een zweefduik raak, maar VAR van dienst Pol van Boekel constateerde buitenspel, waarna scheidsrechter Danny Makkelie de goal afkeurde.

Grimmig

Het duel tussen beide buurlanden was bij tijd en wijlen grimmig. Zo moest de Russische middenvelder Mário Fernandes na een forse overtreding met een ogenschijnlijk zware rugblessure per brancard van het veld. Zijn invaller, Vjatsjeslav Karajev (ex-Vitesse), botste bij een poging te scoren hard tegen de paal en schopte daarbij de Finse verdediger Jere Uronen in het gezicht. Beide spelers lagen lang op de grond, maar konden doorspelen.

Vlak voor rust werd Rusland beloond voor de aanvalslust. Mirantsjoek stond tussen drie Finse verdedigers in, maar wist toch met zijn linkervoet de bal fraai in het doel te werken.

In de tweede helft bleek Finland, dat eerder won van Denemarken (1-0), toch tamelijk machteloos. Topspits Teemu Pukki kwam nauwelijks in het spel voor en werd zelfs gewisseld. Rusland had kansen op meer doelpunten, maar het ontbrak aan scherpte.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

55 minuten geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

1 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

1 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

1 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

2 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

3 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

3 uur geleden