Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland voorkomt vroege uitschakeling door zege op Finland: 1-0

Rusland voorkomt vroege uitschakeling door zege op Finland: 1-0

SINT-PETERSBURG (ANP) - Rusland heeft een vroege uitschakeling op het EK voetbal afgewend met een krappe zege van 1-0 op Finland. Aleksej Mirantsjoek maakte in een hard duel in het stadion van Sint Petersburg op slag van rust de belangrijke goal.

De Russische bondscoach Stanislas Tsjertsjesov wijzigde zijn ploeg op drie plaatsen na de nederlaag in de eerste wedstrijd tegen België (0-3). Zo koos hij voor een andere keeper; Matvej Safonov verving Anton Sjoenin. Ook Mirantsjoek was nieuw.

Finland had een flitsende start. Spits Joel Pohjanpalo kopte in de 3e minuut met een zweefduik raak, maar VAR van dienst Pol van Boekel constateerde buitenspel, waarna scheidsrechter Danny Makkelie de goal afkeurde.

Grimmig

Het duel tussen beide buurlanden was bij tijd en wijlen grimmig. Zo moest de Russische middenvelder Mário Fernandes na een forse overtreding met een ogenschijnlijk zware rugblessure per brancard van het veld. Zijn invaller, Vjatsjeslav Karajev (ex-Vitesse), botste bij een poging te scoren hard tegen de paal en schopte daarbij de Finse verdediger Jere Uronen in het gezicht. Beide spelers lagen lang op de grond, maar konden doorspelen.

Vlak voor rust werd Rusland beloond voor de aanvalslust. Mirantsjoek stond tussen drie Finse verdedigers in, maar wist toch met zijn linkervoet de bal fraai in het doel te werken.

In de tweede helft bleek Finland, dat eerder won van Denemarken (1-0), toch tamelijk machteloos. Topspits Teemu Pukki kwam nauwelijks in het spel voor en werd zelfs gewisseld. Rusland had kansen op meer doelpunten, maar het ontbrak aan scherpte.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

7 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

8 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

9 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

11 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

21 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden