Rusland voetbalt voor het eerst sinds invasie tegen Europees land
BERLIJN (ANP/DPA) - Rusland heeft voor 21 maart een oefenwedstrijd tegen Servië gepland. Het wordt de eerste interland tegen een Europees land sinds de invasie in Oekraïne in 2022. Het duel zal worden gespeeld in Moskou, meldde de Russische voetbalbond.
De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland sinds de agressie tegen lidstaat Oekraïne uitgesloten van alle internationale voetbalcompetities. Servië staat nog altijd op goede voet met Rusland en heeft zich ook niet aangesloten bij de westerse acties tegen het land.
"We zien uit naar de vriendschappelijke ontmoeting met onze broeders", verklaarde de Russische bond op haar Telegram-kanaal.
Tot nu toe heeft het Russische nationale team alleen vriendschappelijke wedstrijden gevoetbald tegen teams uit andere continenten dan Europa, waaronder Iran, Irak, Cuba en Mali. Rusland heeft een tijdje overwogen de UEFA te verlaten en zich aan te sluiten bij de Aziatische AFC, maar dat voornemen is niet doorgezet.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel punten laten liggen tegen Sassuolo. Het duel in San Siro eindigde in 2-2. Daardoor komt Milan op 31 punten, evenveel als Napoli, dat op bezoek gaat bij Udinese. Internazionale, derde met 30 punten, speelt nog een uitwedstrijd tegen Genoa.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta is op eigen veld hard onderuitgegaan tegen sc Heerenveen. De Friezen wonnen in Rotterdam met 3-0 en passeren daarmee Sparta op de ranglijst van de Eredivisie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ayase Ueda begint met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De Japanse spits was afgelopen donderdag onvoldoende fit om aan het verloren uitduel met het Roemeense FCSB (4-3) te beginnen. De topscorer van de Eredivisie was ziek geweest en kwam daardoor als invaller in het veld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die nog geblesseerd is.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - Het Spaanse competitieduel tussen Levante en Villarreal gaat zondag niet door. Aan de Spaanse oostkust wordt noodweer verwacht, waarna de Spaanse voetbalbond RFEF besloot de wedstrijd in Valencia af te gelasten. Villarreal is de nummer 3 in La Liga, Levante staat laatste.
2 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
14 uur geleden