Rusland voetbalt voor het eerst sinds invasie tegen Europees land
BERLIJN (ANP/DPA) - Rusland heeft voor 21 maart een oefenwedstrijd tegen Servië gepland. Het wordt de eerste interland tegen een Europees land sinds de invasie in Oekraïne in 2022. Het duel zal worden gespeeld in Moskou, meldde de Russische voetbalbond.
De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland sinds de agressie tegen lidstaat Oekraïne uitgesloten van alle internationale voetbalcompetities. Servië staat nog altijd op goede voet met Rusland en heeft zich ook niet aangesloten bij de westerse acties tegen het land.
"We zien uit naar de vriendschappelijke ontmoeting met onze broeders", verklaarde de Russische bond op haar Telegram-kanaal.
Tot nu toe heeft het Russische nationale team alleen vriendschappelijke wedstrijden gevoetbald tegen teams uit andere continenten dan Europa, waaronder Iran, Irak, Cuba en Mali. Rusland heeft een tijdje overwogen de UEFA te verlaten en zich aan te sluiten bij de Aziatische AFC, maar dat voornemen is niet doorgezet.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
5 uur geleden