Rusland voetbalt voor het eerst sinds invasie tegen Europees land
BERLIJN (ANP/DPA) - Rusland heeft voor 21 maart een oefenwedstrijd tegen Servië gepland. Het wordt de eerste interland tegen een Europees land sinds de invasie in Oekraïne in 2022. Het duel zal worden gespeeld in Moskou, meldde de Russische voetbalbond.
De Europese voetbalbond UEFA heeft Rusland sinds de agressie tegen lidstaat Oekraïne uitgesloten van alle internationale voetbalcompetities. Servië staat nog altijd op goede voet met Rusland en heeft zich ook niet aangesloten bij de westerse acties tegen het land.
"We zien uit naar de vriendschappelijke ontmoeting met onze broeders", verklaarde de Russische bond op haar Telegram-kanaal.
Tot nu toe heeft het Russische nationale team alleen vriendschappelijke wedstrijden gevoetbald tegen teams uit andere continenten dan Europa, waaronder Iran, Irak, Cuba en Mali. Rusland heeft een tijdje overwogen de UEFA te verlaten en zich aan te sluiten bij de Aziatische AFC, maar dat voornemen is niet doorgezet.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
1 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
7 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
12 uur geleden