Rusland voetbalt ondanks sancties in Teheran tegen Iran (1-1)
TEHERAN (ANP) - Het Russische voetbalteam heeft voor het eerst sinds de internationale uitsluiting vanwege de inval in Oekraïne een interland gespeeld buiten de grenzen van de voormalige Sovjet-Unie. De nationale ploeg speelde in Teheran met 1-1 gelijk in een vriendschappelijk duel tegen Iran.
Rusland mag vanwege de agressie tegen Oekraïne niet aan het EK van 2024 meedoen en speelt om die reden ook niet in de kwalificaties, die deze week beginnen. Het land voetbalde in oorlogstijd wel tegen Oezbekistan, Tadzjikistan en Kirgizië, landen die voorheen bij de Sovjet-Unie hoorden.
Anton Mirantsjoek opende in het Azadi-stadion van Teheran na 28 minuten de score voor Rusland. Mehdi Taremi maakte vlak na rust de gelijkmaker voor Iran.
Op de tribunes zaten enkele honderden vrouwen en dat was voor het eerst sinds januari 2022. De internationale bond FIFA lobbyt er al jaren voor dat Iran zijn stadions openstelt voor vrouwen, maar de Islamitische Republiek staat slechts bij zeldzame gelegenheden een beperkt aantal vrouwen toe om wedstrijden bij te wonen.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
10 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
3 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
4 uur geleden