Rusland voetbalt ondanks sancties in Teheran tegen Iran (1-1)
TEHERAN (ANP) - Het Russische voetbalteam heeft voor het eerst sinds de internationale uitsluiting vanwege de inval in Oekraïne een interland gespeeld buiten de grenzen van de voormalige Sovjet-Unie. De nationale ploeg speelde in Teheran met 1-1 gelijk in een vriendschappelijk duel tegen Iran.
Rusland mag vanwege de agressie tegen Oekraïne niet aan het EK van 2024 meedoen en speelt om die reden ook niet in de kwalificaties, die deze week beginnen. Het land voetbalde in oorlogstijd wel tegen Oezbekistan, Tadzjikistan en Kirgizië, landen die voorheen bij de Sovjet-Unie hoorden.
Anton Mirantsjoek opende in het Azadi-stadion van Teheran na 28 minuten de score voor Rusland. Mehdi Taremi maakte vlak na rust de gelijkmaker voor Iran.
Op de tribunes zaten enkele honderden vrouwen en dat was voor het eerst sinds januari 2022. De internationale bond FIFA lobbyt er al jaren voor dat Iran zijn stadions openstelt voor vrouwen, maar de Islamitische Republiek staat slechts bij zeldzame gelegenheden een beperkt aantal vrouwen toe om wedstrijden bij te wonen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
6 uur geleden