Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland voert droneaanval uit op Kyiv

Rusland voert droneaanval uit op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zaterdag op zondag volgens het Oekraïense leger een droneaanval uitgevoerd op Kyiv. Het was de eerste nachtelijke droneaanval in twaalf dagen. Volgens een Oekraïense legerwoordvoerder heeft het luchtafweersysteem alle drones vernietigd.

In de Oekraïense hoofdstad en omgeving ging om 02.00 uur lokale tijd het luchtalarm af. Volgens getuigen van persbureau Reuters waren er in de stad ontploffingen te horen "die leken op het geluid van luchtafweersystemen die doelen raken".

In zijn bericht op Telegram laat de legerwoordvoerder weten dat nog niet duidelijk is of er slachtoffers zijn gevallen bij de aanval en of er schade is aangericht.

Meer uit Buitenland

Miljoen mensen verwacht bij WK-huldiging in Madrid

MADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.

43 minuten geleden
Premier wil ​​schaakster Judit Polgár als president van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.

3 uur geleden
Media: VS sturen extra gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.

7 uur geleden
Canada weert buitenlandse reizigers die recent in Congo waren

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.

9 uur geleden
Raketaanval vanuit Iran op Jordanië

AMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.

11 uur geleden
Koeweit meldt weer aanvallen op drinkwater- en energievoorziening

KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.

12 uur geleden
Oekraïne valt Russische oliefaciliteiten aan na zware raketaanval

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.

13 uur geleden