Rusland voert aanvallen Oekraïne op na gevechtspauze
KIEV (ANP/DPA/AFP) - De Russische troepen in Oekraïne voeren hun aanvallen in het land op. Daar hebben ze van minister Sergej Sjojgoe van Defensie opdracht voor gekregen. De aankondiging komt kort nadat de generale staf van het Oekraïense leger had verklaard dat het Russische leger zijn operationele gevechtspauze had beëindigd.
Met het intensiveren van de gevechtshandelingen komt een einde aan een periode van relatieve rust in de nu bijna vijf maanden durende oorlog. Het Oekraïense leger meldde zaterdagochtend dat het in 24 uur meerdere aanvallen op de regio Donetsk heeft afgeslagen en dat Russische militairen hun aanval op een elektriciteitscentrale in de stad Voehlehirsk hebben hervat.
Militaire experts van de Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) zeiden dat het er inderdaad op lijkt dat Russische troepen na tien dagen hun gevechtspauze hebben beëindigd. De experts schreven in een analyse dat als de pauze echt voorbij is, de aanvallen in de komende 72 uur doorgaan en worden uitgebreid.
Instructies
Sjojgoe heeft volgens een verklaring van zijn ministerie aan het Russische leger "de nodige instructies gegeven" om aanvallen op te voeren teneinde eventuele Oekraïense aanvallen op bezette gebieden in de Donbas te voorkomen. De Donbas, bestaande uit de regio's Donetsk en Loehansk, is het gebied in Oost-Oekraïne dat Rusland wil veroveren.
Het Russische leger heeft sinds de verovering van Loehansk, begin juli, geen grote grondoperaties uitgevoerd. Deze pauze is volgens analisten bedoeld om militairen te hergroeperen en herbewapenen voordat de Russen gaan proberen om de steden Sloviansk en Kramatorsk in de regio Donetsk in te nemen. Het leger van Oekraïne zei deze week dat Rusland voorbereidingen treft voor de zwaarste aanval op Donetsk tot nu toe.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
50 minuten geledenSANAA (ANP) - De sluiting van de Straat van Hormuz heeft de al bestaande voedselcrisis in Jemen verergerd, zegt Save the Children. De sluiting van de belangrijke zeestraat heeft de prijzen van voedsel en brandstof opgedreven. De ngo ziet dat steeds meer mensen zich daardoor melden bij ondervoedingsklinieken.
53 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.
3 uur geledenCOLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.
5 uur geleden