
Rusland verzet zich bij Hoge Raad tegen betalen megavergoeding
DEN HAAG (ANP) - Rusland stapt naar de Hoge Raad in Den Haag in een poging onder een schadevergoeding van tientallen miljarden dollars uit te komen aan enkele aandeelhouders van het voormalige olieconcern Yukos. Volgens het Russische persbureau Interfax is de overheid in Moskou het niet eens met een uitspraak van het gerechtshof hierover, vandaar dat de Russen een cassatieberoep instellen.
Yukos was een van de grootste olie- en gasmaatschappijen van Rusland. Het bedrijf werd begin deze eeuw genationaliseerd na de arrestatie en veroordeling van zijn eigenaar Michail Chodorkovski, die wegens fraude en grootschalige belastingontduiking achter de tralies verdween. Na de nationalisatie van het bedrijf werd het in delen doorverkocht aan concurrenten. De voormalige aandeelhouders bleven met lege handen achter.
Het gaat om een al jaren voortslepend juridisch gevecht. Eerder kregen de gedupeerde aandeelhouders al eens gelijk bij het Permanent Hof van Arbitrage (PCA) in Den Haag, maar dat oordeel werd later vernietigd door een Nederlandse rechter. Het gerechtshof in de hofstad oordeelde vervolgens dat de uitspraak van de rechtbank niet juist was, waardoor de eerdere arbitrale uitspraak weer van kracht werd.
Chodorkovski, een tegenstander van president Vladimir Poetin en ooit de rijkste man van Rusland, werd in 2005 veroordeeld. Hij zat jaren opgesloten in een Siberisch strafkamp totdat hij in 2013 vervroegd vrij kwam. Hij verblijft tegenwoordig in Londen.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/RTR) - De regering in Vietnam heeft ingestemd met een investering van 1,5 miljard dollar van The Trump Organization en een Vietnamese vastgoedontwikkelaar. Dat meldde de Vietnamese staatskrant Tuoi Tre vrijdag. De investering is bedoeld voor het realiseren van een complex met onder meer golfbanen en hotels in Vietnam.
6 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie heeft in maart de uitvoer van goederen naar de Verenigde Staten flink opgevoerd ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat. Die maand liepen de handelsspanningen tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de rest van de wereld flink op, in aanloop naar zijn "bevrijdingsdag" op 2 april. Op die dag kondigde Trump tarieven aan voor heel veel landen, waarmee hij al langer dreigde.
50 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Lars Fruergaard Jørgensen treedt af als topman van Novo Nordisk, heeft de Deense farmaceut vrijdag bekendgemaakt. Er wordt nog gezocht naar een nieuwe topman van het bedrijf, dat is uitgegroeid tot een van de waardevolste Europese bedrijven dankzij zijn populaire diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het tariefbestand van negentig dagen tussen China en de Verenigde Staten is te kort en moet worden verlengd. Dat meldt de Chinese staatskrant Global Times vrijdag na een ontmoeting van de handelsvertegenwoordigers van beide landen in Zuid-Korea.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiële doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
5 uur geleden