Rusland verwijt Oekraïne troepenopbouw
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat buurland Oekraïne bezig is met een troepenopbouw in het oosten van het land, waar het Oekraïense regeringsleger strijdt tegen pro-Russische separatisten. "Volgens sommige berichten zijn er al 125.000 Oekraïense manschappen in het conflictgebied", zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. "Dat is de helft van het Oekraïense leger."
Oekraïne had eerder juist Rusland verweten een grote troepenmacht samen te trekken in het grensgebied. Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het gaat om zo'n 115.000 Russische militairen. Ook de NAVO maakt zich daar grote zorgen over. Er wordt gevreesd voor militaire escalatie.
Rusland en de Verenigde Staten houden op donderdag topoverleg in Stockholm. Dan staat een gesprek gepland tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen. Dat valt samen met een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
28 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
54 minuten geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
1 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
14 uur geleden