Rusland verwijt Oekraïne troepenopbouw
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat buurland Oekraïne bezig is met een troepenopbouw in het oosten van het land, waar het Oekraïense regeringsleger strijdt tegen pro-Russische separatisten. "Volgens sommige berichten zijn er al 125.000 Oekraïense manschappen in het conflictgebied", zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. "Dat is de helft van het Oekraïense leger."
Oekraïne had eerder juist Rusland verweten een grote troepenmacht samen te trekken in het grensgebied. Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het gaat om zo'n 115.000 Russische militairen. Ook de NAVO maakt zich daar grote zorgen over. Er wordt gevreesd voor militaire escalatie.
Rusland en de Verenigde Staten houden op donderdag topoverleg in Stockholm. Dan staat een gesprek gepland tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de twee landen. Dat valt samen met een bijeenkomst van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
1 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
5 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
6 uur geleden