Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland verwacht snel akkoord over defensiesamenwerking met Iran

Rusland verwacht snel akkoord over defensiesamenwerking met Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - In een overeenkomst tussen Iran en Rusland die "in de nabije toekomst" getekend zal worden, staan ook afspraken over nauwere defensiesamenwerking. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov gezegd. Het "verdrag over een veelomvattend strategisch partnerschap" zal volgens de minister een belangrijke rol krijgen in de banden tussen de twee landen.

Lavrov zei dat het niet lang meer zal duren voor het contract ondertekend wordt. Vermoedelijk komt de Iraanse president Masoud Pezeshkian volgens de Russen nog dit jaar naar Moskou. "Dit zal de wens van de partijen voor nauwere samenwerking op het gebied van defensie en interactie in het belang van vrede en veiligheid op regionale en wereldwijde niveaus bevestigen", aldus Lavrov. Hoe de nauwere defensiesamenwerking er in de praktijk uitziet, meldde hij niet.

In juni sloot de Russische president Vladimir Poetin al een "veelomvattend" verdrag met Noord-Korea. Ook dat ging onder meer over militaire samenwerking. Alles duidt erop dat er inmiddels duizenden Noord-Koreanen in Rusland voorbereid worden om mee te vechten tegen Oekraïne, al is dat nog niet bevestigd door Moskou of Pyongyang.

Drones en raketten

Iran wordt ervan beticht wapentuig te leveren aan Rusland. Er zouden onder meer Iraanse drones en raketten ingezet worden voor aanvallen op Oekraïense doelen, waaronder de energievoorziening. Iran ontkent dat.

Iran speelt bovendien een rol in de strijd in het Midden-Oosten. Het land steunt onder meer Hamas en Hezbollah in de gevechten met Israël en er zijn ook direct aanvallen over en weer tussen Iran en Israël geweest. Een deel van het Iraanse arsenaal is volgens deskundigen gebaseerd op Russische ontwerpen.

Meer uit Buitenland

Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

3 minuten geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

4 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

5 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

8 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

11 uur geleden