Rusland verwacht geen doorbraak op top Poetin-Biden
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft geen hoge verwachting van het eerste topoverleg tussen president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtsgenoot Joe Biden. "We proberen niet de indruk te wekken dat er een doorbraak zal komen, of historische besluiten", zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov dinsdag.
De top met Biden en Poetin moet op 16 juni plaatsvinden in het Zwitserse Genève. Hoewel de verwachtingen niet hooggespannen zijn, maakte Lavrov duidelijk zo'n ontmoeting wel zinvol te vinden. "Alleen al het feit dat er overleg op het hoogste niveau is tussen de twee belangrijkste kernmachten is uiteraard belangrijk", benadrukte de minister.
Lavrov klaagde wel dat de retoriek van het Westen niet bevorderlijk is voor de relatie met zijn land. "We worden een tegenstander genoemd. Een verderfelijk land dat overal in de wereld zijn kwalijke invloed aan het verspreiden is", zei hij. "Is dat een vriendelijke houding?"
Mensenrechtensituatie
Rusland en de Verenigde Staten liggen momenteel met elkaar overhoop over allerlei kwesties. Biden zei afgelopen weekend dat hij met Poetin over de mensenrechtensituatie in Rusland te wil praten. "We zullen niet toekijken terwijl hij die rechten misbruikt", zei de Amerikaan.
Lavrov verklaarde een dag later dat zijn land klaar is om "alles" te bespreken, "waaronder problemen in de VS". De minister zei dat Rusland onder meer wil praten over de "bescherming van de rechten van de oppositie" in het land van Biden.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
41 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
4 uur geleden