Rusland verslaat Kirgizië in eerste voetbalduel na invasie
BISJKEK (ANP) - Het Russische voetbalelftal heeft voor het eerst sinds de invasie van Oekraïne een interland gespeeld. De ploeg won met 2-1 van Kirgizië in een vriendschappelijke wedstrijd. Het duel vond plaats in hoofdstad Bisjkek van Kirgizië. Volgens persbureau Tass woonden vijfhonderd Russische fans de wedstrijd bij.
Rusland is vanwege de oorlog in Oekraïne verbannen uit het internationale voetbal. Het land werd uitgesloten van de play-offs voor het WK voetbal, doet niet mee in de Nations League en mag ook niet deelnemen aan het volgende EK. Russische clubs zijn geweerd uit de Europese clubcompetities.
Rusland voetbalde voor het laatst internationaal in november 2021, toen het tegen Kroatië speelde in de WK-kwalificatie.
Alexander Sobolev en Daniil Oetkin scoorden voor Rusland, Alimardon Sjoekoerov maakte de goal voor Kirgizië. Kirgizië en Rusland speelden voor het eerst tegen elkaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
17 uur geleden