Rusland veroordeelt honderden Navalny-herdenkers tot celstraffen
MOSKOU (ANP/AFP) - Russische rechtbanken hebben honderden mensen, die waren aangehouden bij herdenkingsbijeenkomsten voor de vrijdag overleden Poetin-criticus Aleksej Navalny, veroordeeld tot korte celstraffen. Dat blijkt uit officiële mededelingen van de rechtbank.
Alleen al in Sint-Petersburg werden 154 mensen veroordeeld. Zij kregen straffen van maximaal veertien dagen om het overtreden van anti-protestwetten. Mensenrechtenorganisaties en onafhankelijke media maakten melding van een handvol soortgelijke straffen in andere steden in Rusland.
Zaterdag werden volgens mensenrechtenorganisatie OVD Info meer dan vierhonderd mensen aangehouden bij herdenkingsbijeenkomsten voor Navalny. De arrestaties vonden plaats in 32 steden.
Arrestatiegolf
Het was de grootste arrestatiegolf bij politieke gebeurtenissen in Rusland sinds september 2022. Toen werden meer dan 1300 activisten opgepakt bij demonstraties tegen de mobilisatie van reservisten voor de oorlog in Oekraïne.
Navalny (47) overleed vrijdag in een strafkamp in het noorden van Rusland. Hij zat daar een gevangenisstraf uit van meer dan dertig jaar voor het oprichten van een 'extremistische groepering'. Zijn doodsoorzaak is nog niet vastgesteld.
Meer uit Buitenland
KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
4 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
6 uur geleden