Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland verlengt sluiting bedrijven tegen coronavirus

Rusland verlengt sluiting bedrijven tegen coronavirus

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt de periode dat niet-vitale bedrijven dicht zijn vanwege het coronavirus tot 30 april. President Vladimir Poetin maakte dat bekend in een televisietoespraak.

Poetin kondigde vorige week aan dat de niet-essentiële bedrijven deze week dicht moesten blijven waardoor veel minder mensen de straat op gaan. Die maatregel is nu verlengd tot eind deze maand.

De sluiting van de firma's is een van de maatregelen die in Rusland zijn genomen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Van de 85 regio's in het land hebben er 50 een lockdown ingevoerd die de bewegingsvrijheid van de burgers aan banden legt.

In Rusland waren tot nu toe volgens de officiële cijfers 3548 bestemmingen vastgesteld. Dertig mensen zijn aan de gevolgen bezweken.

Meer uit Buitenland

Keniaanse minister naar Rusland om inzet Kenianen aan front

NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.

17 minuten geleden
Noorwegen komt met onafhankelijk onderzoek naar Epstein-banden

OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.

44 minuten geleden
Oppositiepoliticus Venezuela onder huisarrest geplaatst

CARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.

1 uur geleden
Starmer weigert op te stappen, ondanks druk van partijgenoten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."

2 uur geleden
Høiby ontkent dat hij seks had met slapende vrouw

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.

2 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet Oekraïne helpen met extra luchtafweer

STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.

4 uur geleden
Rusland arresteert derde verdachte voor aanslag op topmilitair

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.

4 uur geleden