Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland verlengt hechtenis van VS-basketbalster Brittney Griner

Rusland verlengt hechtenis van VS-basketbalster Brittney Griner

MOSKOU (ANP/RTR) - Een rechtbank in Moskou heeft dinsdag voor de derde keer de hechtenis van de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner verlengd, meldt het Russische staatspersbureau TASS. De rechtbank besloot dat ze in ieder geval nog achttien dagen vast blijft zitten tot 2 juli.

De 31-jarige Griner zit al bijna vier maanden in een Russische gevangenis. De sterspeelster van profteam Phoenix Mercury werd op 17 februari op de luchthaven van Moskou aangehouden omdat er cannabisolie in haar tas werd gevonden. Er zou haar een gevangenisstraf van vijf tot tien jaar boven het hoofd hangen.

Een voormalige functionaris van het Pentagon zei eind maart te vrezen dat Griner door Rusland ingezet zou kunnen worden als gijzelaar. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemt de hechtenis "onrechtmatig" en zegt er alles aan te doen haar zo spoedig mogelijk vrij te krijgen.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

8 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

10 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

10 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

10 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

10 uur geleden