
Rusland verlengt graandeal met Oekraïne
GENÈVE (ANP) - Rusland gaat de deal met Oekraïne over graanexporten via de Zwarte Zee met zestig dagen verlengen, laat Moskou weten na overleg met de Verenigde Naties in het Zwitserse Genève.
De overeenkomst, die vorig jaar juli werd gesloten, maakt de uitvoer van Oekraïens graan en andere landbouwproducten mogelijk, ondanks de oorlog. De afspraken werden in november na moeizame onderhandelingen verlengd tot 18 maart.
Of de deal binnen zestig dagen opnieuw wordt verlengd, zal afhangen van versoepelingen van de sancties tegen de Russische uitvoer van voedsel en kunstmest, laat de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Vershinin, weten in een verklaring.
Door het akkoord stegen de prijzen van voedingsmiddelen wereldwijd minder snel omdat Oekraïne, een belangrijke producent van graan, weer kon exporteren. Aan het begin van de Russische invasie in Oekraïne ruim een jaar geleden dreigden grote tekorten en stegen de prijzen. De deal geldt dan ook als een van de weinige diplomatieke successen sinds de oorlog.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Iraniërs uit heel Europa hebben in Brussel massaal gedemonstreerd tegen het regime in Iran. De organisatoren gingen uit van tienduizenden deelnemers, de politie hield het op ongeveer tienduizend. Demonstranten zijn toegesproken door prominenten als de voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence, de Belgische oud-premier Guy Verhofstadt en John Bercow, voormalig voorzitter van het Britse Lagerhuis.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.
12 uur geledenPOREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.
14 uur geleden