Rusland verhoogt boetes na Navalni-protesten
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Demonstranten in Rusland kunnen te maken krijgen met fors hogere boetes als ze meedoen aan ongeoorloofde betogingen zoals die ter ondersteuning van oppositieleider Aleksej Navalni. Bij massale protesten voor de vrijlating van Navalni en tegen het regime van president Poetin werden de afgelopen weken circa 11.000 demonstranten opgepakt. De autoriteiten willen er alles aan doen mensen te ontmoedigen opnieuw de straat op te gaan.
Bij een eerste overtreding geldt nu een boete van maximaal 1000 roebel (11 euro). Het parlement stemde woensdag in met een verhoging tot 10.000 roebel (110 euro), oplopend tot 200.000 roebel (2200 euro) bij herhaling. Celstraffen behoren al tot de mogelijkheid. In de toekomst wordt 40 tot 120 uur dwangarbeid ook een optie.
Het team van Navalni heeft de EU en de VS opgeroepen nieuwe sancties tegen Moskou in te stellen. Het Russische parlement bespreekt een wet waarin dergelijke oproepen tot landverraad wordt bestempeld.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
7 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Dat zou in de nacht van woensdag op donderdag zijn gebeurd bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Hezbollah heeft het bericht niet bevestigd.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
4 uur geleden