Rusland verhoogt boetes na Navalni-protesten
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Demonstranten in Rusland kunnen te maken krijgen met fors hogere boetes als ze meedoen aan ongeoorloofde betogingen zoals die ter ondersteuning van oppositieleider Aleksej Navalni. Bij massale protesten voor de vrijlating van Navalni en tegen het regime van president Poetin werden de afgelopen weken circa 11.000 demonstranten opgepakt. De autoriteiten willen er alles aan doen mensen te ontmoedigen opnieuw de straat op te gaan.
Bij een eerste overtreding geldt nu een boete van maximaal 1000 roebel (11 euro). Het parlement stemde woensdag in met een verhoging tot 10.000 roebel (110 euro), oplopend tot 200.000 roebel (2200 euro) bij herhaling. Celstraffen behoren al tot de mogelijkheid. In de toekomst wordt 40 tot 120 uur dwangarbeid ook een optie.
Het team van Navalni heeft de EU en de VS opgeroepen nieuwe sancties tegen Moskou in te stellen. Het Russische parlement bespreekt een wet waarin dergelijke oproepen tot landverraad wordt bestempeld.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
20 minuten geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
2 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
4 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
7 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
8 uur geleden