Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland verbiedt veroordeelde oppositieleden verkiezingsdeelname

Rusland verbiedt veroordeelde oppositieleden verkiezingsdeelname

MOSKOU (ANP/DPA) - In Rusland is een wet aangenomen die het onder meer voor tot gevangenisstraf veroordeelde leden van de oppositie onmogelijk maakt om zich kandidaat te stellen voor de verkiezingen. Het Russische parlement, de Doema, heeft de wet woensdag aangenomen. Dat betekent dat ook oppositieleden die vast hebben gezeten voor het schenden van het demonstratierecht worden uitgesloten.

De wet als geheel voorziet in een dergelijk verbod bij straffen voor middelzware overtredingen, zo meldde persbureau Interfax. Mensenrechtenactivisten bekritiseren herhaaldelijk de willekeur van de rechtspraak in Rusland bij de veroordeling van regeringsopposanten.

Tot nu toe was het alleen voor veroordeelde zware criminelen verboden om zich kandidaat te stellen. Volgend jaar wordt in Rusland een nieuw parlement gekozen. Mensen die kritiek hebben op de regering verwachten dat het politieke apparaat dat wordt gedomineerd door de Kremlin-partij Verenigd Rusland alles in het werk zal stellen om te voorkomen dat de oppositie terugkeert naar het parlement.

Onder de Russische president Vladimir Poetin raakten de laatste oppositiepolitici hun zetels in de Doema al kwijt. De in het parlement vertegenwoordigde communisten, de ultranationalisten die zich de Liberaal Democratische Partij noemen en het centrumlinkse Rechtvaardig Rusland worden beschouwd als partijen die loyaal zijn aan het systeem.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

2 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

3 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

3 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

10 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

11 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

12 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

13 uur geleden