Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland verbiedt veroordeelde oppositieleden verkiezingsdeelname

Rusland verbiedt veroordeelde oppositieleden verkiezingsdeelname

MOSKOU (ANP/DPA) - In Rusland is een wet aangenomen die het onder meer voor tot gevangenisstraf veroordeelde leden van de oppositie onmogelijk maakt om zich kandidaat te stellen voor de verkiezingen. Het Russische parlement, de Doema, heeft de wet woensdag aangenomen. Dat betekent dat ook oppositieleden die vast hebben gezeten voor het schenden van het demonstratierecht worden uitgesloten.

De wet als geheel voorziet in een dergelijk verbod bij straffen voor middelzware overtredingen, zo meldde persbureau Interfax. Mensenrechtenactivisten bekritiseren herhaaldelijk de willekeur van de rechtspraak in Rusland bij de veroordeling van regeringsopposanten.

Tot nu toe was het alleen voor veroordeelde zware criminelen verboden om zich kandidaat te stellen. Volgend jaar wordt in Rusland een nieuw parlement gekozen. Mensen die kritiek hebben op de regering verwachten dat het politieke apparaat dat wordt gedomineerd door de Kremlin-partij Verenigd Rusland alles in het werk zal stellen om te voorkomen dat de oppositie terugkeert naar het parlement.

Onder de Russische president Vladimir Poetin raakten de laatste oppositiepolitici hun zetels in de Doema al kwijt. De in het parlement vertegenwoordigde communisten, de ultranationalisten die zich de Liberaal Democratische Partij noemen en het centrumlinkse Rechtvaardig Rusland worden beschouwd als partijen die loyaal zijn aan het systeem.

Meer uit Buitenland

Frankrijk, Duitsland en VK bereid tot defensieve actie tegen Iran

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittanniƫ hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.

5 uur geleden
Starmer: VS mogen Britse bases gebruiken tegen raketten Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.

5 uur geleden
VS: hoofdkwartier Iraanse Revolutionaire Garde vernietigd

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israƫl aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.

6 uur geleden
Von der Leyen: Turkije wil bemiddelen in strijd in Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.

7 uur geleden
EU-ministers: escalatie in Midden-Oosten moet worden voorkomen

BRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.

7 uur geleden
Partij Iraanse ex-president Ahmadinejad ontkent zijn dood

TEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.

8 uur geleden
Doden bij rellen in Pakistan met pro-Iraanse betogers

KARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.

8 uur geleden