Rusland verbiedt veroordeelde oppositieleden verkiezingsdeelname
MOSKOU (ANP/DPA) - In Rusland is een wet aangenomen die het onder meer voor tot gevangenisstraf veroordeelde leden van de oppositie onmogelijk maakt om zich kandidaat te stellen voor de verkiezingen. Het Russische parlement, de Doema, heeft de wet woensdag aangenomen. Dat betekent dat ook oppositieleden die vast hebben gezeten voor het schenden van het demonstratierecht worden uitgesloten.
De wet als geheel voorziet in een dergelijk verbod bij straffen voor middelzware overtredingen, zo meldde persbureau Interfax. Mensenrechtenactivisten bekritiseren herhaaldelijk de willekeur van de rechtspraak in Rusland bij de veroordeling van regeringsopposanten.
Tot nu toe was het alleen voor veroordeelde zware criminelen verboden om zich kandidaat te stellen. Volgend jaar wordt in Rusland een nieuw parlement gekozen. Mensen die kritiek hebben op de regering verwachten dat het politieke apparaat dat wordt gedomineerd door de Kremlin-partij Verenigd Rusland alles in het werk zal stellen om te voorkomen dat de oppositie terugkeert naar het parlement.
Onder de Russische president Vladimir Poetin raakten de laatste oppositiepolitici hun zetels in de Doema al kwijt. De in het parlement vertegenwoordigde communisten, de ultranationalisten die zich de Liberaal Democratische Partij noemen en het centrumlinkse Rechtvaardig Rusland worden beschouwd als partijen die loyaal zijn aan het systeem.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
17 minuten geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
59 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
1 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
1 uur geleden