Rusland verbiedt 'propaganda' voor kinderloos bestaan
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland verbiedt "propaganda" voor een kinderloos bestaan, zowel in het openbaar als privé. Per overtreding kan een boete tot 1 miljoen roebel (ruim 9200 euro) worden opgelegd. President Vladimir Poetin heeft zijn handtekening onder een wet hierover geplaatst.
De wet tegen het promoten van een leven zonder kinderen was eerder al goedgekeurd door het parlement. De bedoeling van de wet is om jongeren "te beschermen tegen destructieve invloeden", aldus Vjatsjeslav Volodin, de voorzitter van het Russische Lagerhuis. Hij vindt dat alles gedaan moet worden om ervoor te zorgen dat nieuwe generaties opgroeien "met traditionele familiewaarden". Beslissingen van een vrouw om geen kinderen te krijgen vallen volgens hem niet onder de wet.
Rusland wil het geboortecijfer verhogen, dat in de eerste helft van 2024 een dieptepunt in 25 jaar bereikte. Bovendien stellen steeds meer koppels hun gezinsplannen uit wegens de oorlog in Oekraïne. Rusland telde in 1990 bijna 149 miljoen inwoners. Nu zijn het er net iets minder dan 144 miljoen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geleden