Rusland verbiedt 'propaganda' voor kinderloos bestaan
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland verbiedt "propaganda" voor een kinderloos bestaan, zowel in het openbaar als privé. Per overtreding kan een boete tot 1 miljoen roebel (ruim 9200 euro) worden opgelegd. President Vladimir Poetin heeft zijn handtekening onder een wet hierover geplaatst.
De wet tegen het promoten van een leven zonder kinderen was eerder al goedgekeurd door het parlement. De bedoeling van de wet is om jongeren "te beschermen tegen destructieve invloeden", aldus Vjatsjeslav Volodin, de voorzitter van het Russische Lagerhuis. Hij vindt dat alles gedaan moet worden om ervoor te zorgen dat nieuwe generaties opgroeien "met traditionele familiewaarden". Beslissingen van een vrouw om geen kinderen te krijgen vallen volgens hem niet onder de wet.
Rusland wil het geboortecijfer verhogen, dat in de eerste helft van 2024 een dieptepunt in 25 jaar bereikte. Bovendien stellen steeds meer koppels hun gezinsplannen uit wegens de oorlog in Oekraïne. Rusland telde in 1990 bijna 149 miljoen inwoners. Nu zijn het er net iets minder dan 144 miljoen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
3 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
4 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.
5 uur geleden