Rusland verbiedt 'propaganda' voor kinderloos bestaan
MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland verbiedt "propaganda" voor een kinderloos bestaan, zowel in het openbaar als privé. Per overtreding kan een boete tot 1 miljoen roebel (ruim 9200 euro) worden opgelegd. President Vladimir Poetin heeft zijn handtekening onder een wet hierover geplaatst.
De wet tegen het promoten van een leven zonder kinderen was eerder al goedgekeurd door het parlement. De bedoeling van de wet is om jongeren "te beschermen tegen destructieve invloeden", aldus Vjatsjeslav Volodin, de voorzitter van het Russische Lagerhuis. Hij vindt dat alles gedaan moet worden om ervoor te zorgen dat nieuwe generaties opgroeien "met traditionele familiewaarden". Beslissingen van een vrouw om geen kinderen te krijgen vallen volgens hem niet onder de wet.
Rusland wil het geboortecijfer verhogen, dat in de eerste helft van 2024 een dieptepunt in 25 jaar bereikte. Bovendien stellen steeds meer koppels hun gezinsplannen uit wegens de oorlog in Oekraïne. Rusland telde in 1990 bijna 149 miljoen inwoners. Nu zijn het er net iets minder dan 144 miljoen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
6 uur geleden