Rusland valt Oekraïne opnieuw aan met honderden drones
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft sinds dinsdagmiddag ruim vijfhonderd drones en 24 raketten richting Oekraïne gestuurd, meldt de Oekraïense luchtmacht op berichtendienst Telegram. De aanvallen zijn voornamelijk gericht op het westen van het land.
Van de 502 drones heeft Oekraïne er 430 neergehaald, net als 21 raketten. Drie raketten en 69 drones troffen doel op veertien verschillende locaties. Op nog eens veertien locaties vielen brokstukken van de neergeschoten projectielen neer. De aanval is volgens de luchtmacht nog steeds bezig.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky schrijft op X dat onder meer woonwijken en energiefaciliteiten zijn aangevallen. Tientallen huizen raakten beschadigd.
Spoorwegmedewerkers
In de centraal gelegen stad Znamjanka vielen vijf gewonden, onder wie vier spoorwegmedewerkers, meldden hulpdiensten op X. In de stad Tsjernihiv in het noorden van het land kwamen volgens de regiogouverneur zeker 30.000 mensen zonder stroom te zitten.
Rusland voert vaak nachtelijke aanvallen uit met honderden drones.
Meer uit Buitenland
TRÉVILLACH (ANP) - Door de zaterdag uitgebroken natuurbrand in het zuiden van Frankrijk is inmiddels circa 1500 hectare afgebrand. Dat meldt BFMTV op gezag van het departement Pyrénées-Orientales. Eerder op zaterdag werd nog gemeld dat het ging om circa 930 hectare.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse regering overweegt informatie achter te houden voor ministers van deelstaatregeringen, als deze worden geleid door de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD). Dat zegt de minister van Defensie, Boris Pistorius. Geheime informatie kan niet in verkeerde handen vallen, benadrukte hij tegen Bild.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Drie zoons van Ali Khamenei hebben in Teheran afscheid genomen van de overleden ayatollah. Khamenei kwam aan het begin van de oorlog tegen Iran om bij een Israëlisch bombardement op diens complex.
2 uur geledenCALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
7 uur geleden