Rusland vaardigt arrestatiebevel uit tegen weduwe Navalny
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Joelia Navalnaja. De weduwe van de in gevangenschap overleden Aleksej Navalny wordt beschuldigd van deelname aan een extremistische organisatie. Ze moet van de Russische rechter zeker twee maanden in voorarrest.
De 47-jarige Navalnaja woont in Berlijn en is al enige tijd niet in Rusland geweest. Ze vloog in januari 2021 samen met haar echtgenoot Navalny naar Moskou en was getuige van hoe hij daar op het vliegveld direct werd opgepakt. Zijzelf werd ook opgepakt bij een protest tegen zijn gevangenschap, maar kwam nog diezelfde dag vrij. Binnen een maand vertrok ze weer naar Duitsland.
Navalny kwam nooit meer vrij. Hij overleed afgelopen februari in een afgelegen strafkamp. Navalnaja houdt de Russische president Vladimir Poetin en het Kremlin verantwoordelijk voor zijn dood. Ze heeft aangegeven het werk van haar man voort te willen zetten.
Navalnaja zei in een reactie op het arrestatiebevel dat Poetin een "moordenaar en oorlogscrimineel" is. "Zijn plaats is in de gevangenis, en niet ergens in Den Haag in een gezellige cel met een tv, maar in Rusland. In dezelfde strafkolonie en dezelfde 2-bij-3-metercel, waarin hij Aleksej heeft vermoord."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
9 uur geleden