Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: twee doden door 'noodgeval' op brug naar de Krim

Rusland: twee doden door 'noodgeval' op brug naar de Krim

MOSKOU (ANP/RTR) - Door een 'noodgeval' op een door Rusland gebouwde brug naar de Krim zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat meldt de gouverneur van de Russische grensregio Belgorod, die laat weten dat het gaat om twee ouders van wie het kind gewond raakte.

Eerder maandagochtend meldde de Russische gouverneur Sergej Aksjonov op Telegram dat er op de brug een noodgeval had plaatsgevonden waardoor er geen verkeer mogelijk was. Aksjonov liet daarbij alleen weten dat het ging om een noodsituatie bij de 145e pilaar onder de brug, die de Krim verbindt met de Russische regio Krasnodar. Volgens nieuwssite RBC zijn er in de nacht van zondag op maandag explosies gehoord op de brug. Op een Telegramkanaal dat volgens persbureau Reuters in verband wordt gebracht met de Wagner Groep wordt gemeld dat er twee aanvallen op de brug hebben plaatsgevonden.

De voorzitter van het pro-Russische parlement op de Krim stelt dat de brug is aangevallen door het "terroristische regime" uit Kyiv. De Zuid-Oekraïense krijgsmacht ontkent dat en suggereert dat Moskou er zelf achter zit: "Het creëren van dit soort provocaties, onmiddellijk luidkeels verkondigd door de bezetters van de Krim, is een typische manier van de agressor om problemen op te lossen."

Bevoorrading

Het Russische staatspersbureau TASS liet maandagochtend weten dat er schade was aan zowel de weg als de spoorlijn die ook over de brug loopt, maar even later berichtte TASS dat er alweer een trein over het spoor reed. De 19 kilometer lange Krimbrug stortte in oktober deels in na een ontploffing die volgens Moskou onderdeel was van een aanval van Oekraïne. Dat land gaf maanden later pas indirect toe iets met de aanval van doen te hebben gehad. De brug is van groot belang voor Rusland vanwege de bevoorrading van Russische troepen in Oekraïne. De pro-Russische parlementsvoorzitter denkt dat de problemen aan de weg snel opgelost zullen zijn.

De Krim, een schiereiland in de Zwarte Zee, werd in 2014 geannexeerd door Rusland.

Meer uit Buitenland

Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

1 uur geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

2 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

3 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

5 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

7 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

7 uur geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.

7 uur geleden