
Rusland: Turkije zal 1 miljoen ton graan voor Afrika verwerken
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat Turkije ermee heeft ingestemd 1 miljoen ton aan graan te verwerken dat Rusland naar Afrika wil sturen, tegen een korting met financiële steun van Qatar. De Russische autoriteiten hadden dit plan voorgesteld na het verlopen van de graandeal halverwege juli.
De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft tegen het Russische persbureau Interfax verklaard dat er principeovereenkomsten zijn bereikt, dat "in de nabije toekomst" met de betrokken partijen contracten worden getekend en dat daarna de technische aspecten van het plan kunnen worden uitgewerkt.
De bedoeling is dat graan van Rusland in Turkije aankomt en dat Turkije het voedsel verder zal exporteren naar landen in Afrika, maar details over de Turkse rol zijn niet bekendgemaakt. Rusland probeert Afrikaanse landen, waarvan een deel met voedseltekorten worstelt, voor zich te winnen door gratis of goedkope graan aan te bieden.
Met de graandeal kon Oekraïne ondanks de oorlog bijna een jaar lang veilig graan en andere landbouwproducten via zee uitvoeren. Daardoor daalden voedselprijzen wereldwijd nadat die door de Russische invasie juist waren gestegen. Rusland zegde zijn medewerking aan de deal op wegens onvrede over de eigen landbouwexport. Die zou onterecht worden getroffen door internationale sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres hoopt dat Israël zich houdt aan de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ). "Dit is een zeer belangrijke beslissing", zei hij toen hem werd gevraagd naar de uitspraak.
19 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De kritiek op de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zwelt aan nu ook diens plaatsvervanger Lars Klingbeil zich aansluit bij de aanhoudende kritiek op uitspraken van Merz over het migratiebeleid. De bondskanselier sprak afgelopen week van "een probleem in het stadsbeeld" en zei dat zijn kabinet bezig is met het rechtzetten van door eerdere kabinetten gemaakte fouten.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben in de nacht van dinsdag op woensdag (lokale tijd) een vermeend drugstransport in de Stille Oceaan aangevallen. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth op X. De twee opvarenden zijn daarbij omgekomen, aldus Hegseth. Eerder werd nog vermoed dat het om drie gedode opvarenden ging, zo meldde CBS op basis van overheidsbronnen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De kroon die zondag bij de diefstal in het Louvre beschadigd raakte, kan worden gerestaureerd. Dat zei de directeur van het museum in Parijs, Laurence des Cars, in de Franse senaat. Zij werd daar woensdagmiddag verhoord.
1 uur geledenTBILISI (ANP/AFP) - De Georgische oud-premier Irakli Garibashvili heeft toegegeven jarenlang illegaal inkomen te hebben ontvangen. Ook zei Garibashvili tegenover de onderzoekers volledig te willen meewerken aan het grootschalige anticorruptieonderzoek dat loopt in het land. Concrete verdenkingen werden niet genoemd.
1 uur geledenERFURT (ANP/AFP) - AfD-parlementariërs spioneren mogelijk voor Rusland, vreest de Duitse deelstaatminister van Binnenlandse Zaken in Thüringen. Tegen de krant Handelsblatt zegt Georg Maier (SPD) hier aanwijzingen voor te zien.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, noemt de diefstal van afgelopen zondag een "enorme klap" en zegt te hebben gefaald om de gestolen juwelen te beschermen. Dat zei ze in de Franse senaat, waar ze zich woensdagmiddag moest verantwoorden voor het voorval. Het was de eerste keer dat de museumdirecteur in het openbaar sprak sinds de spraakmakende diefstal.
3 uur geleden