Rusland: Turkije zal 1 miljoen ton graan voor Afrika verwerken
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat Turkije ermee heeft ingestemd 1 miljoen ton aan graan te verwerken dat Rusland naar Afrika wil sturen, tegen een korting met financiële steun van Qatar. De Russische autoriteiten hadden dit plan voorgesteld na het verlopen van de graandeal halverwege juli.
De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft tegen het Russische persbureau Interfax verklaard dat er principeovereenkomsten zijn bereikt, dat "in de nabije toekomst" met de betrokken partijen contracten worden getekend en dat daarna de technische aspecten van het plan kunnen worden uitgewerkt.
De bedoeling is dat graan van Rusland in Turkije aankomt en dat Turkije het voedsel verder zal exporteren naar landen in Afrika, maar details over de Turkse rol zijn niet bekendgemaakt. Rusland probeert Afrikaanse landen, waarvan een deel met voedseltekorten worstelt, voor zich te winnen door gratis of goedkope graan aan te bieden.
Met de graandeal kon Oekraïne ondanks de oorlog bijna een jaar lang veilig graan en andere landbouwproducten via zee uitvoeren. Daardoor daalden voedselprijzen wereldwijd nadat die door de Russische invasie juist waren gestegen. Rusland zegde zijn medewerking aan de deal op wegens onvrede over de eigen landbouwexport. Die zou onterecht worden getroffen door internationale sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
3 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
3 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
4 uur geleden