Rusland: Turkije zal 1 miljoen ton graan voor Afrika verwerken
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat Turkije ermee heeft ingestemd 1 miljoen ton aan graan te verwerken dat Rusland naar Afrika wil sturen, tegen een korting met financiële steun van Qatar. De Russische autoriteiten hadden dit plan voorgesteld na het verlopen van de graandeal halverwege juli.
De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft tegen het Russische persbureau Interfax verklaard dat er principeovereenkomsten zijn bereikt, dat "in de nabije toekomst" met de betrokken partijen contracten worden getekend en dat daarna de technische aspecten van het plan kunnen worden uitgewerkt.
De bedoeling is dat graan van Rusland in Turkije aankomt en dat Turkije het voedsel verder zal exporteren naar landen in Afrika, maar details over de Turkse rol zijn niet bekendgemaakt. Rusland probeert Afrikaanse landen, waarvan een deel met voedseltekorten worstelt, voor zich te winnen door gratis of goedkope graan aan te bieden.
Met de graandeal kon Oekraïne ondanks de oorlog bijna een jaar lang veilig graan en andere landbouwproducten via zee uitvoeren. Daardoor daalden voedselprijzen wereldwijd nadat die door de Russische invasie juist waren gestegen. Rusland zegde zijn medewerking aan de deal op wegens onvrede over de eigen landbouwexport. Die zou onterecht worden getroffen door internationale sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
18 minuten geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
1 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
4 uur geleden