Rusland: Turkije zal 1 miljoen ton graan voor Afrika verwerken
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat Turkije ermee heeft ingestemd 1 miljoen ton aan graan te verwerken dat Rusland naar Afrika wil sturen, tegen een korting met financiële steun van Qatar. De Russische autoriteiten hadden dit plan voorgesteld na het verlopen van de graandeal halverwege juli.
De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken heeft tegen het Russische persbureau Interfax verklaard dat er principeovereenkomsten zijn bereikt, dat "in de nabije toekomst" met de betrokken partijen contracten worden getekend en dat daarna de technische aspecten van het plan kunnen worden uitgewerkt.
De bedoeling is dat graan van Rusland in Turkije aankomt en dat Turkije het voedsel verder zal exporteren naar landen in Afrika, maar details over de Turkse rol zijn niet bekendgemaakt. Rusland probeert Afrikaanse landen, waarvan een deel met voedseltekorten worstelt, voor zich te winnen door gratis of goedkope graan aan te bieden.
Met de graandeal kon Oekraïne ondanks de oorlog bijna een jaar lang veilig graan en andere landbouwproducten via zee uitvoeren. Daardoor daalden voedselprijzen wereldwijd nadat die door de Russische invasie juist waren gestegen. Rusland zegde zijn medewerking aan de deal op wegens onvrede over de eigen landbouwexport. Die zou onterecht worden getroffen door internationale sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".
3 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.
1 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
2 uur geleden