Rusland, Turkije en Iran eisen onmiddellijk einde gevechten Syrië
DOHA (ANP/RTR) - Iran, Rusland en Turkije hebben in Qatar overlegd over de toestand in Syrië. Volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov zijn de drie landen het erover eens dat alle vijandelijkheden onmiddellijk moeten stoppen. Lavrov zei dat er een dialoog moet komen tussen de regering van president Bashar al Assad en "de legitieme oppositie" in het land.
De rebellen, die 27 november een offensief zijn begonnen, worden geleid door de jihadistische beweging Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Dat is volgens Lavrov een terroristische organisatie en "het is onaanvaardbaar dat delen van Syrië in handen vallen van terroristische groepen". De HTS heeft wortels in het terroristische netwerk al-Qaeda, maar stelt al geruime tijd een onafhankelijke groep te zijn die streeft naar een islamitische staat en een einde aan "het criminele bewind" van Assad.
Assad heeft militaire steun van Iran en Rusland, Turkije steunt bepaalde soennitische groepen die de Syrische regering omver willen werpen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.
6 uur geleden