Rusland: treinen met lichamen Oekraïners vertrekken zondagochtend
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat treinen met de lichamen van omgekomen Oekraïense militairen zondag aan het eind van de ochtend richting de grens vertrekken. Luitenant-generaal Aleksandr Zorin trekt bij het staatspersbureau TASS wel in twijfel of de uitwisseling van Oekraïense en Russische gesneuvelden deze week nog zal doorgaan.
De verwachting was dat dit weekend een grote uitruil van gevangenen en omgekomen militairen zou plaatsvinden. Zaterdag zei Zorin al dat Oekraïne de uitruil voor onbepaalde tijd had uitgesteld. Dat wordt door de Oekraïense regering ontkend. Er zou nooit een datum zijn afgesproken en Rusland zou "vieze spelletjes" spelen door zich niet aan de afgesproken voorwaarden te houden.
Rusland en Oekraïne spraken bij onderhandelingen in Turkije af om ieder duizend gevangenen vrij te laten. Daarnaast zei Rusland de resten van zesduizend gesneuvelde Oekraïners over te dragen. Dat laatste wordt volgens Zorin mogelijk uitgesteld tot volgende week, zo zei hij zondag.
Meer uit Buitenland
GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
17 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geleden