Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation
MACHATSJKALA (ANP/AFP/RTR) - Door een brand bij een tankstation in de deelrepubliek Dagestan in Rusland zijn minstens 27 mensen, onder wie drie kinderen, om het leven gekomen. Dat berichtte het Russische persbureau Interfax dinsdag.
Meer dan honderd mensen raakten gewond. Onder de gewonden zijn volgens Interfax dertien kinderen. Er is een vliegtuig naar de plek gestuurd met medisch materiaal en om de zwaargewonden naar Moskou te transporteren.
Het vuur begon maandagnacht in een autoreparatiewerkplaats aan de kant van een snelweg in de hoofdstad Machatsjkala en veroorzaakte explosies die zich verspreidden naar een nabijgelegen benzinestation, aldus functionarissen. "Het is net oorlog hier", zei een ooggetuige.
Bluswerkzaamheden
Brandweerlieden waren meer dan drie en een half uur bezig met het blussen van de brand, die zich had verspreid over een gebied van 600 vierkante meter.
Machatsjkala telt ongeveer 600.000 inwoners en is gelegen aan de Kaspische Zee, op zo'n 150 kilometer van de grens met Georgië en Azerbeidzjan. De gouverneur van Dagestan heeft 15 augustus uitgeroepen tot een dag van rouw.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
5 uur geleden