Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

MACHATSJKALA (ANP/AFP/RTR) - Door een brand bij een tankstation in de deelrepubliek Dagestan in Rusland zijn minstens 27 mensen, onder wie drie kinderen, om het leven gekomen. Dat berichtte het Russische persbureau Interfax dinsdag.

Meer dan honderd mensen raakten gewond. Onder de gewonden zijn volgens Interfax dertien kinderen. Er is een vliegtuig naar de plek gestuurd met medisch materiaal en om de zwaargewonden naar Moskou te transporteren.

Het vuur begon maandagnacht in een autoreparatiewerkplaats aan de kant van een snelweg in de hoofdstad Machatsjkala en veroorzaakte explosies die zich verspreidden naar een nabijgelegen benzinestation, aldus functionarissen. "Het is net oorlog hier", zei een ooggetuige.

Bluswerkzaamheden

Brandweerlieden waren meer dan drie en een half uur bezig met het blussen van de brand, die zich had verspreid over een gebied van 600 vierkante meter.

Machatsjkala telt ongeveer 600.000 inwoners en is gelegen aan de Kaspische Zee, op zo'n 150 kilometer van de grens met Georgië en Azerbeidzjan. De gouverneur van Dagestan heeft 15 augustus uitgeroepen tot een dag van rouw.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

1 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

2 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

6 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

8 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

9 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

12 uur geleden