Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

MACHATSJKALA (ANP/AFP/RTR) - Door een brand bij een tankstation in de deelrepubliek Dagestan in Rusland zijn minstens 27 mensen, onder wie drie kinderen, om het leven gekomen. Dat berichtte het Russische persbureau Interfax dinsdag.

Meer dan honderd mensen raakten gewond. Onder de gewonden zijn volgens Interfax dertien kinderen. Er is een vliegtuig naar de plek gestuurd met medisch materiaal en om de zwaargewonden naar Moskou te transporteren.

Het vuur begon maandagnacht in een autoreparatiewerkplaats aan de kant van een snelweg in de hoofdstad Machatsjkala en veroorzaakte explosies die zich verspreidden naar een nabijgelegen benzinestation, aldus functionarissen. "Het is net oorlog hier", zei een ooggetuige.

Bluswerkzaamheden

Brandweerlieden waren meer dan drie en een half uur bezig met het blussen van de brand, die zich had verspreid over een gebied van 600 vierkante meter.

Machatsjkala telt ongeveer 600.000 inwoners en is gelegen aan de Kaspische Zee, op zo'n 150 kilometer van de grens met Georgië en Azerbeidzjan. De gouverneur van Dagestan heeft 15 augustus uitgeroepen tot een dag van rouw.

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

32 minuten geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

1 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

1 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

3 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

5 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

6 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden