Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

Rusland: tientallen doden door brand bij tankstation

MACHATSJKALA (ANP/AFP/RTR) - Door een brand bij een tankstation in de deelrepubliek Dagestan in Rusland zijn minstens 27 mensen, onder wie drie kinderen, om het leven gekomen. Dat berichtte het Russische persbureau Interfax dinsdag.

Meer dan honderd mensen raakten gewond. Onder de gewonden zijn volgens Interfax dertien kinderen. Er is een vliegtuig naar de plek gestuurd met medisch materiaal en om de zwaargewonden naar Moskou te transporteren.

Het vuur begon maandagnacht in een autoreparatiewerkplaats aan de kant van een snelweg in de hoofdstad Machatsjkala en veroorzaakte explosies die zich verspreidden naar een nabijgelegen benzinestation, aldus functionarissen. "Het is net oorlog hier", zei een ooggetuige.

Bluswerkzaamheden

Brandweerlieden waren meer dan drie en een half uur bezig met het blussen van de brand, die zich had verspreid over een gebied van 600 vierkante meter.

Machatsjkala telt ongeveer 600.000 inwoners en is gelegen aan de Kaspische Zee, op zo'n 150 kilometer van de grens met Georgië en Azerbeidzjan. De gouverneur van Dagestan heeft 15 augustus uitgeroepen tot een dag van rouw.

Meer uit Buitenland

Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

23 minuten geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

4 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

4 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

5 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

6 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

6 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

7 uur geleden