Rusland tegen Armeense premier: je maakt een grote fout
MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft woedend gereageerd op kritiek van de Armeense premier Nikol Pashinyan op Rusland. Volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Armenië de relatie tussen de beide landen op scherp gezet en wordt hiermee een fout gemaakt.
Pashinyan uitte de afgelopen dagen meermaals kritiek op Rusland nadat Azerbeidzjan Nagorno-Karabach aanviel. Russische troepen zijn in deze regio gestationeerd om toe te zien op de vrede die Rusland had bemiddeld in 2020. Zo zei Pashinyan zondag dat de veiligheidsalliantie waar Armenië aan deelneemt "ineffectief en onvoldoende" is.
Moskou noemt de opmerkingen "onacceptabele aanvallen" op Rusland. "Het is een poging om zichzelf vrij te spreken van de verantwoordelijkheid voor de mislukkingen in het binnenlands en buitenlands beleid", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. "De leiding in Jerevan maakt een grote fout door moedwillig te proberen om Armenië's veelzijdige en eeuwenoude banden met Rusland te vernietigen".
Vluchten
Verder zei het ministerie dat Jerevan "de voorkeur gaf om naar het Westen te vluchten boven samenwerking met Rusland en Azerbeidzjan".
Armenië is lid van de CSTO, een door Rusland gedomineerd verbond van zes oud-Sovjetstaten die beloofd hebben elkaar te beschermen wanneer een van de landen wordt aangevallen. Nagorno-Karabach behoort officieel tot Azerbeidzjan, maar wordt voornamelijk bewoond door etnische Armeniërs. Na de aanval van de Azerbeidzjaanse strijdkrachten is de vluchtelingenstroom uit de regio op gang gekomen.
Meer uit Buitenland
KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
45 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.
9 uur geleden