Rusland tegen Armeense premier: je maakt een grote fout
MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft woedend gereageerd op kritiek van de Armeense premier Nikol Pashinyan op Rusland. Volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Armenië de relatie tussen de beide landen op scherp gezet en wordt hiermee een fout gemaakt.
Pashinyan uitte de afgelopen dagen meermaals kritiek op Rusland nadat Azerbeidzjan Nagorno-Karabach aanviel. Russische troepen zijn in deze regio gestationeerd om toe te zien op de vrede die Rusland had bemiddeld in 2020. Zo zei Pashinyan zondag dat de veiligheidsalliantie waar Armenië aan deelneemt "ineffectief en onvoldoende" is.
Moskou noemt de opmerkingen "onacceptabele aanvallen" op Rusland. "Het is een poging om zichzelf vrij te spreken van de verantwoordelijkheid voor de mislukkingen in het binnenlands en buitenlands beleid", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. "De leiding in Jerevan maakt een grote fout door moedwillig te proberen om Armenië's veelzijdige en eeuwenoude banden met Rusland te vernietigen".
Vluchten
Verder zei het ministerie dat Jerevan "de voorkeur gaf om naar het Westen te vluchten boven samenwerking met Rusland en Azerbeidzjan".
Armenië is lid van de CSTO, een door Rusland gedomineerd verbond van zes oud-Sovjetstaten die beloofd hebben elkaar te beschermen wanneer een van de landen wordt aangevallen. Nagorno-Karabach behoort officieel tot Azerbeidzjan, maar wordt voornamelijk bewoond door etnische Armeniërs. Na de aanval van de Azerbeidzjaanse strijdkrachten is de vluchtelingenstroom uit de regio op gang gekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
6 uur geleden