Rusland stuurt vierde marineschip richting Syrië
ANKARA/ MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische marine heeft een vierde oorlogsschip naar de Middellandse Zeekust van Syrië gestuurd nu de spanningen over de noordwestelijke provincie Idlib met Turkije verder toenemen. Het grote landingsschip Novotsjerkassk werd door spotters gefotografeerd in de drukke Straat van Bosporus in Turkije, meldde The Moscow Times dinsdag.
Enkele dagen geleden zendde Rusland al twee oorlogsschepen uitgerust met Kalibr-kruisraketten naar de Syrische kust. Een derde Russisch fregat bevindt zich sinds december al in de Middellandse Zee.
Turkije en Rusland zijn de afgelopen dagen dichter dan ooit bij een militaire confrontatie in Syrië gekomen. Ankara begon vorige week in Idlib een militaire campagne tegen de door de Russische regering gesteunde Syrische regeringstroepen die het rebellenbolwerk willen heroveren.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
6 uur geledenLIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.
8 uur geleden