Rusland stuurt vierde marineschip richting Syrië
ANKARA/ MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische marine heeft een vierde oorlogsschip naar de Middellandse Zeekust van Syrië gestuurd nu de spanningen over de noordwestelijke provincie Idlib met Turkije verder toenemen. Het grote landingsschip Novotsjerkassk werd door spotters gefotografeerd in de drukke Straat van Bosporus in Turkije, meldde The Moscow Times dinsdag.
Enkele dagen geleden zendde Rusland al twee oorlogsschepen uitgerust met Kalibr-kruisraketten naar de Syrische kust. Een derde Russisch fregat bevindt zich sinds december al in de Middellandse Zee.
Turkije en Rusland zijn de afgelopen dagen dichter dan ooit bij een militaire confrontatie in Syrië gekomen. Ankara begon vorige week in Idlib een militaire campagne tegen de door de Russische regering gesteunde Syrische regeringstroepen die het rebellenbolwerk willen heroveren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
5 uur geleden