Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland stuurt vervangend ruimteschip naar ISS na lek in vaartuig

Rusland stuurt vervangend ruimteschip naar ISS na lek in vaartuig

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat volgende maand een vervangend ruimteschip naar het internationale ruimtestation ISS sturen. Dat moet twee Russen en een Amerikaan terug naar de aarde brengen. Het vaartuig waarmee dat zou gebeuren, heeft vorige maand een lek opgelopen en kan daardoor niet worden gebruikt.

Het nieuwe vaartuig moet op 20 februari worden gelanceerd. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos heeft dat woensdag aangekondigd. De kosmonauten Sergej Prokopjev, Dmitri Petelin en de astronaut Francisco Rubio zouden in maart terugkeren op aarde, maar dat wordt uitgesteld. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA komt woensdagmiddag met een eigen update.

Prokopjev, Petelin en Rubio zitten sinds september in het ISS. Half december ontstond ineens een lek in het Sojoez-vaartuig dat ze naar het ruimtestation had gebracht. Door een gaatje van minder dan een millimeter groot stroomde koelvloeistof van een radiator naar buiten. Het gat ontstond mogelijk door een ruimtesteentje. Het vaartuig hangt nog aan het ISS.

Meer uit Buitenland

VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

1 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

1 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

2 uur geleden
VS melden 'constructief' overleg met Netanyahu over plan Gaza

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.

2 uur geleden
Labour blokkeert terugkeer mogelijke rivaal Starmer in parlement

LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.

3 uur geleden
VN: risico op massaal geweld tegen burgers in Zuid-Soedan

JUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.

3 uur geleden
Moskou wil niet met EU-buitenlandchef Kallas praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".

4 uur geleden