Rusland stuurt vervangend ruimteschip naar ISS na lek in vaartuig
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat volgende maand een vervangend ruimteschip naar het internationale ruimtestation ISS sturen. Dat moet twee Russen en een Amerikaan terug naar de aarde brengen. Het vaartuig waarmee dat zou gebeuren, heeft vorige maand een lek opgelopen en kan daardoor niet worden gebruikt.
Het nieuwe vaartuig moet op 20 februari worden gelanceerd. De Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos heeft dat woensdag aangekondigd. De kosmonauten Sergej Prokopjev, Dmitri Petelin en de astronaut Francisco Rubio zouden in maart terugkeren op aarde, maar dat wordt uitgesteld. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA komt woensdagmiddag met een eigen update.
Prokopjev, Petelin en Rubio zitten sinds september in het ISS. Half december ontstond ineens een lek in het Sojoez-vaartuig dat ze naar het ruimtestation had gebracht. Door een gaatje van minder dan een millimeter groot stroomde koelvloeistof van een radiator naar buiten. Het gat ontstond mogelijk door een ruimtesteentje. Het vaartuig hangt nog aan het ISS.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
3 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
4 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
5 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
5 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
6 uur geleden