Rusland stuurt meer dan 50.000 militairen naar legeroefening
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Rusland doet deze week met meer dan 50.000 militairen mee aan een internationale legeroefening, meldt het ministerie van Defensie in Moskou. Er worden ook 5000 stuks wapens en militair materieel, 140 vliegtuigen en 60 oorlogsschepen ingezet.
De oefening met de naam Vostok 2022 begint donderdag en eindigt volgende week woensdag. De trainingen vinden plaats op militaire oefenterreinen in Oost-Siberië en het Russische Verre Oosten. Ook wordt er geoefend in de Japanse Zee.
Rusland kondigde de oefening in juli aan. De focus ligt volgens Defensie op het waarborgen van de militaire veiligheid van Rusland en zijn bondgenoten. Ook militairen uit onder meer China, India, Belarus en Mongolië doen mee aan de trainingen. De eerste deelnemers zijn naar verluidt inmiddels gearriveerd.
Volgens Rusland wordt zijn capaciteit om dergelijke oefeningen te houden niet aangetast door de invasie in buurland Oekraïne. De oorlog begon een halfjaar geleden en heeft duizenden Russische militairen het leven gekost. China benadrukte eerder deze maand dat de gezamenlijke oefeningen "niet gerelateerd zijn aan de huidige internationale en regionale situatie".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar kwam daar een paar uur later op terug.
12 minuten geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
39 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
2 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.
2 uur geleden