Rusland stuurt meer dan 50.000 militairen naar legeroefening
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Rusland doet deze week met meer dan 50.000 militairen mee aan een internationale legeroefening, meldt het ministerie van Defensie in Moskou. Er worden ook 5000 stuks wapens en militair materieel, 140 vliegtuigen en 60 oorlogsschepen ingezet.
De oefening met de naam Vostok 2022 begint donderdag en eindigt volgende week woensdag. De trainingen vinden plaats op militaire oefenterreinen in Oost-Siberië en het Russische Verre Oosten. Ook wordt er geoefend in de Japanse Zee.
Rusland kondigde de oefening in juli aan. De focus ligt volgens Defensie op het waarborgen van de militaire veiligheid van Rusland en zijn bondgenoten. Ook militairen uit onder meer China, India, Belarus en Mongolië doen mee aan de trainingen. De eerste deelnemers zijn naar verluidt inmiddels gearriveerd.
Volgens Rusland wordt zijn capaciteit om dergelijke oefeningen te houden niet aangetast door de invasie in buurland Oekraïne. De oorlog begon een halfjaar geleden en heeft duizenden Russische militairen het leven gekost. China benadrukte eerder deze maand dat de gezamenlijke oefeningen "niet gerelateerd zijn aan de huidige internationale en regionale situatie".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
8 minuten geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
8 uur geleden