Rusland stuurt beademingsapparaten naar VS die in brand vliegen
MOSKOU/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Rusland lijkt brandgevaarlijke beademingsapparaten naar de Verenigde Staten te hebben gestuurd. President Poetin gaf ze vorige maand als hulp in de coronacrisis, maar stuurde daarna wel een rekening van bijna 660.000 dollar.
De Russische apparaten waren van hetzelfde type dat in Rusland mogelijk twee dodelijke branden heeft veroorzaakt. Vijf patiënten op een intensive care-afdeling in een ziekenhuis in Sint-Petersburg stierven toen een van de apparaten in brand vloog. Het ziekenhuis is gestopt met het gebruik van Aventa-M-modellen in afwachting van de uitkomst van een onderzoek, meldt het Russische persbureau Tass. Hetzelfde model werd gebruikt in een kliniek in Moskou waar vorige week brand uitbrak, waarbij één persoon is omgekomen.
De apparaten zijn gemaakt door een onderdeel van het bedrijf KRET, dat in 2014 nog sancties kreeg opgelegd door de VS. KRET levert ook apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Het aan de VS geleverde model is sinds 2012 in productie en volgens het bedrijf zijn er nooit klachten over ontvangen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
1 minuut geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
6 uur geleden