Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland stuurt beademingsapparaten naar VS die in brand vliegen

Rusland stuurt beademingsapparaten naar VS die in brand vliegen

MOSKOU/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Rusland lijkt brandgevaarlijke beademingsapparaten naar de Verenigde Staten te hebben gestuurd. President Poetin gaf ze vorige maand als hulp in de coronacrisis, maar stuurde daarna wel een rekening van bijna 660.000 dollar.

De Russische apparaten waren van hetzelfde type dat in Rusland mogelijk twee dodelijke branden heeft veroorzaakt. Vijf patiënten op een intensive care-afdeling in een ziekenhuis in Sint-Petersburg stierven toen een van de apparaten in brand vloog. Het ziekenhuis is gestopt met het gebruik van Aventa-M-modellen in afwachting van de uitkomst van een onderzoek, meldt het Russische persbureau Tass. Hetzelfde model werd gebruikt in een kliniek in Moskou waar vorige week brand uitbrak, waarbij één persoon is omgekomen.

De apparaten zijn gemaakt door een onderdeel van het bedrijf KRET, dat in 2014 nog sancties kreeg opgelegd door de VS. KRET levert ook apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Het aan de VS geleverde model is sinds 2012 in productie en volgens het bedrijf zijn er nooit klachten over ontvangen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

2 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

2 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

3 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

4 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

5 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

5 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

5 uur geleden