Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland stuurt beademingsapparaten naar VS die in brand vliegen

Rusland stuurt beademingsapparaten naar VS die in brand vliegen

MOSKOU/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Rusland lijkt brandgevaarlijke beademingsapparaten naar de Verenigde Staten te hebben gestuurd. President Poetin gaf ze vorige maand als hulp in de coronacrisis, maar stuurde daarna wel een rekening van bijna 660.000 dollar.

De Russische apparaten waren van hetzelfde type dat in Rusland mogelijk twee dodelijke branden heeft veroorzaakt. Vijf patiënten op een intensive care-afdeling in een ziekenhuis in Sint-Petersburg stierven toen een van de apparaten in brand vloog. Het ziekenhuis is gestopt met het gebruik van Aventa-M-modellen in afwachting van de uitkomst van een onderzoek, meldt het Russische persbureau Tass. Hetzelfde model werd gebruikt in een kliniek in Moskou waar vorige week brand uitbrak, waarbij één persoon is omgekomen.

De apparaten zijn gemaakt door een onderdeel van het bedrijf KRET, dat in 2014 nog sancties kreeg opgelegd door de VS. KRET levert ook apparatuur voor elektronische oorlogsvoering. Het aan de VS geleverde model is sinds 2012 in productie en volgens het bedrijf zijn er nooit klachten over ontvangen.

Meer uit Buitenland

Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

30 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

33 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

2 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

3 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden