Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: sturen ATACMS-raketten aan Kyiv 'ernstige fout' van VS

Rusland: sturen ATACMS-raketten aan Kyiv 'ernstige fout' van VS

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse besluit om de langeafstandsraketten Army Tactical Missile Systems (ATACMS) naar Oekraïne te sturen was een "ernstige fout die ernstige gevolgen" zal hebben. Dat zei dinsdag de Russische ambassadeur in de VS, Anatoli Antonov, die ook stelde: "De Verenigde Staten blijven aandringen op een directe botsing tussen de NAVO en Rusland."

Eerder dinsdag bevestigde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky voor het eerst de levering van Amerikaanse ATACMS-raketten aan zijn land. Hij zei ook dat het leger de raketten al heeft ingezet. "Ze hebben zeer nauwkeurig gepresteerd. De ATACMS-raketten hebben zichzelf bewezen."

Zelensky gaf in zijn videotoespraak geen details over waar en wanneer de langeafstandsraketten zijn gebruikt. Eerder meldden meerdere media, waaronder de Amerikaanse nieuwszender CNN, dat met de projectielen twee door de Russen bezette vliegvelden zijn aangevallen. Daarbij zouden onder meer negen helikopters zijn vernietigd.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

25 minuten geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

4 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

9 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

10 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

17 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

21 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

21 uur geleden