Rusland: sturen ATACMS-raketten aan Kyiv 'ernstige fout' van VS
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse besluit om de langeafstandsraketten Army Tactical Missile Systems (ATACMS) naar Oekraïne te sturen was een "ernstige fout die ernstige gevolgen" zal hebben. Dat zei dinsdag de Russische ambassadeur in de VS, Anatoli Antonov, die ook stelde: "De Verenigde Staten blijven aandringen op een directe botsing tussen de NAVO en Rusland."
Eerder dinsdag bevestigde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky voor het eerst de levering van Amerikaanse ATACMS-raketten aan zijn land. Hij zei ook dat het leger de raketten al heeft ingezet. "Ze hebben zeer nauwkeurig gepresteerd. De ATACMS-raketten hebben zichzelf bewezen."
Zelensky gaf in zijn videotoespraak geen details over waar en wanneer de langeafstandsraketten zijn gebruikt. Eerder meldden meerdere media, waaronder de Amerikaanse nieuwszender CNN, dat met de projectielen twee door de Russen bezette vliegvelden zijn aangevallen. Daarbij zouden onder meer negen helikopters zijn vernietigd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
55 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geleden