Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland stelt onderzoek naar extremisme in tegen Navalni

Rusland stelt onderzoek naar extremisme in tegen Navalni

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische autoriteiten stellen een onderzoek in naar dissident Alexej Navalni op beschuldiging van extremisme. De aanleiding is een interview van eerder dit jaar waarin Navalni suggereerde dat de regering met geweld omvergeworpen zou moeten worden, meldden staatsmedia dinsdag.

De autoriteiten stellen dat Navalni tijdens het interview van 27 april met het radiostation Ekho Moskvy (Echo van Moskou) een directe dreiging stelde tegen de Russische grondwettelijke orde, meldde TASS. Het staatspersbureau verwees daarbij naar een anonieme bron van justitie.

Tijdens het interview beschuldigde Navalni de regering ervan niet genoeg te doen om mensen met een laag inkomen te ondersteunen, vooral degenen zonder officieel opgegeven salarissen.

Regering omver werpen

Navalni zei dat "als ze zestig miljoen mensen hongerig willen achterlaten, zo'n regering nu volledig omvergeworpen moet worden, mogelijk zelfs met gewelddadige middelen", aldus een transcriptie op de website van de omroep.

De aanklacht wegens extremisme kan worden bestraft met maximaal vijf jaar gevangenisstraf. Navalni zei dinsdag in een verklaring dat de aanklacht was verzonnen om te voorkomen dat hij terugkeert naar Rusland.

Navalni (44) werd in augustus vanuit een Russisch ziekenhuis naar Berlijn gebracht nadat hij ernstig ziek was geworden na een verkiezingscampagne in Siberië. Laboratoria in Duitsland, Frankrijk en Zweden hebben vastgesteld dat hij is vergiftigd met het zenuwgif novitjsok.

Meer uit Buitenland

Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

27 minuten geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

30 minuten geleden
Stormen veroorzaken schade in Italië, Sicilië meldt 740 miljoen

PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Zelensky in Davos kritisch over Europa

DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.

2 uur geleden
Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

2 uur geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

3 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

4 uur geleden