Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland stelt onderzoek naar extremisme in tegen Navalni

Rusland stelt onderzoek naar extremisme in tegen Navalni

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische autoriteiten stellen een onderzoek in naar dissident Alexej Navalni op beschuldiging van extremisme. De aanleiding is een interview van eerder dit jaar waarin Navalni suggereerde dat de regering met geweld omvergeworpen zou moeten worden, meldden staatsmedia dinsdag.

De autoriteiten stellen dat Navalni tijdens het interview van 27 april met het radiostation Ekho Moskvy (Echo van Moskou) een directe dreiging stelde tegen de Russische grondwettelijke orde, meldde TASS. Het staatspersbureau verwees daarbij naar een anonieme bron van justitie.

Tijdens het interview beschuldigde Navalni de regering ervan niet genoeg te doen om mensen met een laag inkomen te ondersteunen, vooral degenen zonder officieel opgegeven salarissen.

Regering omver werpen

Navalni zei dat "als ze zestig miljoen mensen hongerig willen achterlaten, zo'n regering nu volledig omvergeworpen moet worden, mogelijk zelfs met gewelddadige middelen", aldus een transcriptie op de website van de omroep.

De aanklacht wegens extremisme kan worden bestraft met maximaal vijf jaar gevangenisstraf. Navalni zei dinsdag in een verklaring dat de aanklacht was verzonnen om te voorkomen dat hij terugkeert naar Rusland.

Navalni (44) werd in augustus vanuit een Russisch ziekenhuis naar Berlijn gebracht nadat hij ernstig ziek was geworden na een verkiezingscampagne in Siberië. Laboratoria in Duitsland, Frankrijk en Zweden hebben vastgesteld dat hij is vergiftigd met het zenuwgif novitjsok.

Meer uit Buitenland

Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

9 minuten geleden
Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

6 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

14 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

20 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

20 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

21 uur geleden