Rusland stelt acht ballistische raketten te hebben neergehaald
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft melding gemaakt van het neerhalen van acht ballistische raketten in 24 uur tijd. De melding komt tijdens toenemende spanningen over het gebruik van geavanceerde westerse langeafstandsraketten door Oekraïne om af te vuren op Russisch grondgebied. Het gaat waarschijnlijk om zogeheten tactische ballistische raketten (ATACMS) van de Amerikaanse wapenfabrikant Lockheed Martin.
Oekraïne bestookte Russisch grondgebied daar afgelopen week mee tot woede van het Kremlin. Donderdag schoten de Russische strijdkrachten een experimentele hypersonische raket op de Oekraïense stad Dnipro af na de Oekraïense raketaanvallen op Russisch grondgebied.
Het is door het ministerie niet bekendgemaakt waar de ballistische raketten nu zouden zijn neergehaald. Volgens Russische media zijn ook zes raketten van de Amerikaanse types JDAM (Joint Direct Attack Munition) neergeschoten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
53 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
7 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
13 uur geleden