Rusland stelt acht ballistische raketten te hebben neergehaald
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft melding gemaakt van het neerhalen van acht ballistische raketten in 24 uur tijd. De melding komt tijdens toenemende spanningen over het gebruik van geavanceerde westerse langeafstandsraketten door Oekraïne om af te vuren op Russisch grondgebied. Het gaat waarschijnlijk om zogeheten tactische ballistische raketten (ATACMS) van de Amerikaanse wapenfabrikant Lockheed Martin.
Oekraïne bestookte Russisch grondgebied daar afgelopen week mee tot woede van het Kremlin. Donderdag schoten de Russische strijdkrachten een experimentele hypersonische raket op de Oekraïense stad Dnipro af na de Oekraïense raketaanvallen op Russisch grondgebied.
Het is door het ministerie niet bekendgemaakt waar de ballistische raketten nu zouden zijn neergehaald. Volgens Russische media zijn ook zes raketten van de Amerikaanse types JDAM (Joint Direct Attack Munition) neergeschoten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. Het spektakel is uitgekleed omdat het risico dat Oekraïne zou kunnen toeslaan te groot is, zegt het Kremlin.
2 uur geleden