Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: standpunt VS over opgepakte journalist niet relevant

Rusland: standpunt VS over opgepakte journalist niet relevant

MOSKOU (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beschouwen de vrijlating van de in Rusland opgepakte Amerikaanse journalist Evan Gershkovich als een prioriteit, maar dat is voor Rusland niet relevant. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken zegt dat er niets in de zaak verandert, bericht staatspersbureau TAS.

Gershkovich is door de VS officieel bestempeld als iemand die "ten onrechte" wordt vastgehouden, wat inhoudt dat zijn vrijlating een prioriteit is voor de regering. Daarover zegt onderminister Sergej Rjabkov dat Rusland "geen enkele poging om ons onder druk te zetten tolereert".

De journalist heeft nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp. Rusland overweegt hem die toegang te geven, zo heeft Rjabkov tegen TASS verklaard. De Amerikaanse staatsburger heeft sinds zijn arrestatie twee weken geleden tot dusver minimaal contact gehad met zijn juridische team. The Wall Street Journal-journalist wordt vervolgd voor spionage, maar volgens de VS verrichtte hij in Rusland journalistiek werk. Hij riskeert celstraf tot twintig jaar. Gershkovich zit tot zeker 29 mei in voorarrest. Een rechtbank in Moskou buigt zich volgende week over het bezwaar dat hij daarover heeft ingediend.

De Amerikaanse president Joe Biden heeft de "totaal illegale" hechtenis veroordeeld en opgeroepen tot de vrijlating van Gershkovich. Hij sprak dinsdag telefonisch met de familie van de journalist. Daarin vertelde de president dat de "Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen", liet de familie na het gesprek weten.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

23 minuten geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

2 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

4 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

5 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.

7 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

20 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

20 uur geleden