Rusland: standpunt VS over opgepakte journalist niet relevant
MOSKOU (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beschouwen de vrijlating van de in Rusland opgepakte Amerikaanse journalist Evan Gershkovich als een prioriteit, maar dat is voor Rusland niet relevant. De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken zegt dat er niets in de zaak verandert, bericht staatspersbureau TAS.
Gershkovich is door de VS officieel bestempeld als iemand die "ten onrechte" wordt vastgehouden, wat inhoudt dat zijn vrijlating een prioriteit is voor de regering. Daarover zegt onderminister Sergej Rjabkov dat Rusland "geen enkele poging om ons onder druk te zetten tolereert".
De journalist heeft nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp. Rusland overweegt hem die toegang te geven, zo heeft Rjabkov tegen TASS verklaard. De Amerikaanse staatsburger heeft sinds zijn arrestatie twee weken geleden tot dusver minimaal contact gehad met zijn juridische team. The Wall Street Journal-journalist wordt vervolgd voor spionage, maar volgens de VS verrichtte hij in Rusland journalistiek werk. Hij riskeert celstraf tot twintig jaar. Gershkovich zit tot zeker 29 mei in voorarrest. Een rechtbank in Moskou buigt zich volgende week over het bezwaar dat hij daarover heeft ingediend.
De Amerikaanse president Joe Biden heeft de "totaal illegale" hechtenis veroordeeld en opgeroepen tot de vrijlating van Gershkovich. Hij sprak dinsdag telefonisch met de familie van de journalist. Daarin vertelde de president dat de "Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen", liet de familie na het gesprek weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
3 uur geleden