Rusland spreekt bezorgdheid uit over 'gevaarlijke escalatie'
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bezorgd gereageerd na de Iraanse aanval op Israël. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt over een nieuwe gevaarlijke escalatie in de regio.
Iran heeft Israël aangevallen met een grote zwerm drones en raketten. Die zouden bijna allemaal zijn uitgeschakeld. Het is nog onduidelijk hoe Israël gaat reageren. Rusland riep alle partijen op zelfbeheersing te tonen.
Ook de Russische oud-president Dmitri Medvedev sprak zich uit over de situatie. Hij zei dat een oorlog tussen Israël en Iran politiek slecht zou kunnen uitpakken voor de Amerikaanse president Joe Biden, die dit jaar herkozen hoopt te worden.
"Amerika wil geen grote oorlog in het Midden-Oosten", concludeerde Medvedev op sociale media. "De kans dat Biden wordt herkozen verkleint al door de doden die vallen in Gaza. Oorlog tussen Israël en Iran zou nog meer onzekerheid betekenen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt geplande nieuwe grote marineschepen en kiest voor moederschepen voor onbemande vaartuigen. De marine wilde verouderde torpedobootjagers vervangen door nieuwe, maar denkt nu met zeedrones voor hetzelfde geld meer te kunnen uitrichten.
29 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe, melden hulporganisaties na de krachtige aardbevingen afgelopen donderdag. Op veel plekken is er een tekort aan water, voedsel en onderdak, meldt de Norwegian Refugee Council aan CNN.
54 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vanuatu hebben een omvangrijke overeenkomst ondertekend op het gebied van economie en veiligheid. Daarin staat onder meer dat op de eilandengroep in de Grote Oceaan geen buitenlandse militaire basis mag komen. Dit wordt gezien als een maatregel tegen de groeiende Chinese invloed.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.
3 uur geledenCARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
9 uur geleden