Rusland sprak met Iran en Turkije over situatie in Syrië
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft afzonderlijk met zijn Turkse en Iraanse collega overleg gevoerd over de situatie in de Syrische stad Aleppo, waar rebellen het grootste deel van de stad hebben veroverd. In een verklaring zegt Moskou dat de ministers hun bezorgdheid over de "gevaarlijke" escalatie hebben geuit.
Rebellenstrijders begonnen eerder deze week een offensief tegen de door Iran en Rusland gesteunde Syrische regering, wat Moskou ertoe aanzette luchtaanvallen uit te voeren om zijn bondgenoot te helpen. Turkije heeft in het Syrische conflict juist delen van de oppositie gesteund. Rusland, Iran en Turkije voeren sinds 2015 trilaterale gesprekken over de situatie in Syrië.
In het gesprek tussen Lavrov en zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan bevestigden beide landen de noodzaak om "gezamenlijke actie te coördineren om de situatie te stabiliseren", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in zijn verslag van het gesprek. In een gesprek met de Iraanse minister Abbas Araghchi spraken beide partijen hun "sterke steun" uit voor de Syrische regering en spraken eveneens over "gezamenlijke inspanningen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.
6 uur geleden