Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland sprak met Iran en Turkije over situatie in Syrië

Rusland sprak met Iran en Turkije over situatie in Syrië

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft afzonderlijk met zijn Turkse en Iraanse collega overleg gevoerd over de situatie in de Syrische stad Aleppo, waar rebellen het grootste deel van de stad hebben veroverd. In een verklaring zegt Moskou dat de ministers hun bezorgdheid over de "gevaarlijke" escalatie hebben geuit.

Rebellenstrijders begonnen eerder deze week een offensief tegen de door Iran en Rusland gesteunde Syrische regering, wat Moskou ertoe aanzette luchtaanvallen uit te voeren om zijn bondgenoot te helpen. Turkije heeft in het Syrische conflict juist delen van de oppositie gesteund. Rusland, Iran en Turkije voeren sinds 2015 trilaterale gesprekken over de situatie in Syrië.

In het gesprek tussen Lavrov en zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan bevestigden beide landen de noodzaak om "gezamenlijke actie te coördineren om de situatie te stabiliseren", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in zijn verslag van het gesprek. In een gesprek met de Iraanse minister Abbas Araghchi spraken beide partijen hun "sterke steun" uit voor de Syrische regering en spraken eveneens over "gezamenlijke inspanningen".

Meer uit Buitenland

Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

15 minuten geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

2 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

4 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

4 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

6 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

6 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

7 uur geleden