Rusland sprak met Iran en Turkije over situatie in Syrië
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft afzonderlijk met zijn Turkse en Iraanse collega overleg gevoerd over de situatie in de Syrische stad Aleppo, waar rebellen het grootste deel van de stad hebben veroverd. In een verklaring zegt Moskou dat de ministers hun bezorgdheid over de "gevaarlijke" escalatie hebben geuit.
Rebellenstrijders begonnen eerder deze week een offensief tegen de door Iran en Rusland gesteunde Syrische regering, wat Moskou ertoe aanzette luchtaanvallen uit te voeren om zijn bondgenoot te helpen. Turkije heeft in het Syrische conflict juist delen van de oppositie gesteund. Rusland, Iran en Turkije voeren sinds 2015 trilaterale gesprekken over de situatie in Syrië.
In het gesprek tussen Lavrov en zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan bevestigden beide landen de noodzaak om "gezamenlijke actie te coördineren om de situatie te stabiliseren", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in zijn verslag van het gesprek. In een gesprek met de Iraanse minister Abbas Araghchi spraken beide partijen hun "sterke steun" uit voor de Syrische regering en spraken eveneens over "gezamenlijke inspanningen".
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
58 minuten geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
4 uur geleden