Rusland sluit grens met China om coronavirus
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland sluit in de oostelijke regio belangrijke grensovergangen met China vanwege het nieuwe coronavirus. Dat meldden de Russische autoriteiten dinsdag. De grens gaat dicht tot 7 februari. Het besmettelijke virus heeft in China inmiddels aan ruim honderd mensen het leven gekost. Wereldwijd zijn zeker 4000 personen besmet geraakt.
Daarnaast neemt Rusland ook maatregelen in Moskou. Het stadsbestuur van de hoofdstad meldt dinsdag "speciale controles" uit te voeren bij onder andere hotels en toeristische trekpleisters. Mocht er een alarmerende melding komen omtrent het virus, dan staan er medische noodteams klaar.
Rusland is niet het eerste land dat (een deel van) de grenzen met China sluit om verspreiding van het virus te voorkomen. Eerder deed ook Mongolië dat. Ook andere landen hebben maatregelen genomen. Zo halen bijvoorbeeld meerdere landen hun burgers terug uit de Chinese stad Wuhan, het epicentrum van het virus. Maleisië laat mensen uit die omgeving niet meer toe. Hongkong heeft dinsdag al het openbaar vervoer tot 30 januari platgelegd tussen de stadstaat en het Chinese vasteland. Zo rijden hogesnelheidstreinen niet meer en liggen veerboten tot die tijd aan de ketting.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor China inmiddels aangescherpt. Vanaf dinsdag gelden voor heel China veiligheidsrisico's en niet alleen voor de provincie Hubei. Daarin ligt de miljoenenstad Wuhan.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
7 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
9 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
11 uur geledenBANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.
12 uur geleden