Rusland sluit grens met China om coronavirus
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland sluit in de oostelijke regio belangrijke grensovergangen met China vanwege het nieuwe coronavirus. Dat meldden de Russische autoriteiten dinsdag. De grens gaat dicht tot 7 februari. Het besmettelijke virus heeft in China inmiddels aan ruim honderd mensen het leven gekost. Wereldwijd zijn zeker 4000 personen besmet geraakt.
Daarnaast neemt Rusland ook maatregelen in Moskou. Het stadsbestuur van de hoofdstad meldt dinsdag "speciale controles" uit te voeren bij onder andere hotels en toeristische trekpleisters. Mocht er een alarmerende melding komen omtrent het virus, dan staan er medische noodteams klaar.
Rusland is niet het eerste land dat (een deel van) de grenzen met China sluit om verspreiding van het virus te voorkomen. Eerder deed ook Mongolië dat. Ook andere landen hebben maatregelen genomen. Zo halen bijvoorbeeld meerdere landen hun burgers terug uit de Chinese stad Wuhan, het epicentrum van het virus. Maleisië laat mensen uit die omgeving niet meer toe. Hongkong heeft dinsdag al het openbaar vervoer tot 30 januari platgelegd tussen de stadstaat en het Chinese vasteland. Zo rijden hogesnelheidstreinen niet meer en liggen veerboten tot die tijd aan de ketting.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor China inmiddels aangescherpt. Vanaf dinsdag gelden voor heel China veiligheidsrisico's en niet alleen voor de provincie Hubei. Daarin ligt de miljoenenstad Wuhan.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
4 minuten geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
39 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
5 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.
6 uur geleden